Kamu çalışanlarına enflasyonun üzerinde zam yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu çalışanlarına yapılacak zam ile ilgili, "Kamu çalışanlarına enflasyonun üzerinde zam yapılacak. Temmuz'daki düzenlemeler kamu çalışanlarına nefes aldıracak" dedi.

Abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara'da açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin, kamu çalışanlarına yapılacak temmuz zammıyla ilgili şunları söyledi:

"Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Enflasyon oranının üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oran, onlara sosyal bir koruma ilave zam yapacağız. Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye devleti onların yanındadır, Türk devleti sosyal bir devlettir. Sosyal devlet çalışanlarını koruyan, gözeten bir devlettir. Temmuz'daki düzenlemeler kamu çalışanlarına nefes aldıracak. Görüşmeler sürüyor, önümüzdeki hafta açıklayacağız."

Bilgin ayrıca, yeni bir istihdam projesini uygulamaya aldıklarını belirterek, "Türkiye'nin büyük sanayi şehirlerinde çok kısa süre içerisinde 50 bin yeni büyük sanayi kuruluşunda yeni bir işçi istihdamı yaratacağız. Türkiye olarak emekçinin hakkını koruyacağız" dedi.

Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti Atatürk'ün bıraktığı CHP kan ağlıyor! Bölgeden petrol fışkırdı! 80 milyon varile yakın... Almanya'da enflasyon yüzde 7,5 oldu Evinin bahçesine dünyanın en büyük yılanı girdi CIA ajanıyla samimiyet