Kel kalma tarihe karışıyor! FDA’in onay verdiği ilaç milyonlara umut oldu

Yıllardır kadın erkek demeden milyonlarca kişinin en büyük şikayetlerinden biri olan kellikle ilgili umut verici haber geldi. Haberi, Yale Üniversitesi'nde hekimlik yapan Doktor Mehmet Emin Adin sosyal medya hesabından paylaştı. Çalıştığı üniversitenin çalışmalarını gerçekleştirdiği ilaçla ilgili bilgi veren Dr. Adin, ilacın aynı zamanda FDA’den onay aldığını ve yakında kullanılmaya başlanacağını duyurdu.

Kellik, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın ortak sorunlarından. Kellik ile ilgili umut verici bir gelişme yaşandı. Duyuruyu ABD’de yaşayan ve Yale Üniversitesi'nde hekimlik yapan Doktor Mehmet Emin Adin, Twitter hesabından duyurdu. Tedavide başarılı ilerleme kaydedildiğini belirten Dr. Adin, ilacı FDA’in onayladığını ve yakında kullanılmaya başlanacağını belirtti.

Dr. Adin'in paylaşımları şöyle:

"Kellik sorunu yaşayanlar için çok güzel bir haber. FDA kellik tedavisinde kullanılan bir ilacı ilk defa onayladı. Alopesia areata (bölgesel kellik) tedavisi için JAK inhibitorü Baricitinib’in kullanımı onaylandı. Tedavi öncesi ve sonrası örnek bir hastanın görüntüleri." diyerek fotoğraf paylaştı.

Rusya ölümcül vuruşu yaptı! Avrupa'da rekor artış Dünya şokta! Birçok ülke üretemez hale geldi... Türkiye'den satın alacaklar Fransa'nın 9 yıllık işgali sona erdi! Tamamen terk ettiler Hain saldırıda şehit olan Cirnooğlu’yla ilgili kahreden detay Tımarhaneye dönmüş CHP ABD’den Adana'daki İncirlik Üssü için flaş karar! Elon Musk için bakın ne yapacaklar