Kırgızistan'da yeni dönem milletvekilleri yemin etti

Kırgızistan'da 28 Kasım'da düzenlenen genel seçimlerin ardından 7'nci Dönem Parlamentosu için milletvekilleri ant içme töreninde bir araya geldi.

Abone ol

Intımak partisi milletvekili Şarapatkan Majitova, en yaşlı milletvekili sıfatıyla geçici olarak Meclis'e başkanlık etti.

Majitova, seçilen milletvekillerine halk ve ülke yararına hayırlı çalışmalar diledi.

Ulusal marşın okunmasıyla başlayan törende, Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Nurjan Şayıldabekova, milletvekillerine mazbatasını takdim etti.

Mazbatasını alan milletvekilleri, ellerini anayasaya koyarak ant içti.

Parlamentoda, Ata Yurt Kırgızistan 15, İşenim (İnanç) 12, Intımak (Birlik) 9, Alyans 7, Bütün Kırgızistan 6 ve İman Nuru 5 milletvekili ile temsil ediliyor.

Böylelikle, 90 sandalyeli parlamentoda 54 sandalyeye siyasi partiler, 36 sandalyeye de bağımsız adaylar oturdu.

Ayrıca, gelecek yılın başlarında Bişkek'in iki ilçesinde bağımsız adayların yarışacağı seçimlerin yenilenmesi kararlaştırılmıştı.

Merkez Bankası yeni veriyi açıkladı: İşte enflasyon farkı ve ek zam ile emekli-memur maaşları Japon isim keşfetti! O ilimizin altından saray çıktı Evine giren hırsızın kimliğini öğrenen İzmirli avukat şoke oldu Uyurken bile yağ yaktıran yöntem! Sabah kalkınca kuş gibi hafiflemiş olacaksınız FOX'un spikeri Gülbin Tosun bir rezillik daha Yoklama kaçaklarına bedelli askerlik müjdesi