MHP'li Yıldız: Gençlerin tercihi MHP

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ilk defa oy verecek gençlerin %35’inin Milliyetçi Hareket Partisi’li olduğunu ifade etti.

Abone ol

18 Haziran 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerinde 62 milyon 411 bin 753 seçmenin oy kullanacağını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

İlk defa oy kullanacak seçmen 5 milyon 940 bin 916 kişidir

Bu sayı seçimlerde kullanılacak geçerli oyların %11’ine tekabül etmektedir. Dedesinin siyasi mirası olarak görenlerle ‘bilinçli tercih ile CHP ye oy veren gençlerin ilk defa oy kullananlar arasındaki oranı %11 -12 aralığında kalmaktadır.
Milliyetçi Hareket Partisi’ne ilk defa oy verecek gençler %35 civarındadır.
AK Parti %30…
Geriye kalan %26 diğer partiler arasında paylaşılmaktadır.
Bugün itibariyle ülkemizde kurulmuş olan 121 parti içinden 24 Siyasi Parti seçimlere katılma yeterliliğine sahiptir.”

Memura 2022 temmuz zammı için tablo netleşti: İşte meslek meslek zamlı memur maaşları Bu besin beynin en önemli gıdası seçildi! İşte beyni koruyan ve bitiren besinler... Kadın kılığına girip kızının sevgilisine randevu verdi! Öldürüldü Kızın itirafı olay oldu: ‘Sana insanlar...’ Dünyayı ayağa kaldıran katilin sırrı ortaya çıktı! Kadın kıyafetleri giyip poz vermiş... O görüntülere valilikten açıklama geldi