Okullar ne zaman açılacak? 15 tatili ne zaman bitecek 2022? Tatil uzayacak mı?

Milyonlarca öğrenci geçtiğimiz cuma günü 15 tatiline çıktı. İlk dönem karnelerini alan öğrenciler kar yağışıyla birlikte tatilin keyfini sürüyor. Pek çok kişi koronavirüs nedeniyle tatilin uzayıp uzamayacağı merak ediliyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? 15 tatili ne zaman bitecek 2022? Tatil uzayacak mı?

Abone ol

21 Ocak'ta 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. 15 günlük sürecek yarıyıl tatili ne hangi tarihte bitecek. Yarıyıl tatilinin hemen öncesinde Milli Eğitim Bakanı Mehmet Özer, tatilin uzatılması beklentilerine ilişkin açıklamalara yer verdi. Peki, Okullar ne zaman açılacak? 15 tatili ne zaman bitecek 2022? Tatil uzayacak mı? İşte ayrıntılar... 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2022?

Pandemi nedeniyle verilen yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlatılmıştı. Yarı yıl tatilinin 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanmasının ardından öğrenci ve öğretmenler 7 Şubat Pazartesi günü yeniden okullarda olacak.

YARIYIL TATİLİ UZAYACAK MI?

1.5 yıl aradan sonra 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlayan 18 milyondan fazla öğrenci haftasonu itibariyla 15 günlük yarı yıl tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’nın Altındağ ilçesinde Kavaklı İlkokulu'nda 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1’inci dönem karne dağıtım törenine katıldı. Bakan Özer, yarıyıl tatilinin uzatılmasının gündemde olup olmadığına ilişkin soru üzerine, “Bu süreçte bilimsel veriler ile bir elektronik takip sistemi oluşturduk ve verilere bakarak konuşuyoruz. Dolayısıyla şu an için yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla inşallah hiçbir sıkıntı olmadan 7 Şubat tarihinde ikinci döneme kaldığımız yerden, aynı kararlılıkla, yüz yüze eğitime devam etmek için okullarımızı açacağız” diye konuştu.

2. DÖNEM ARA TATİLİ NE ZAMAN?

Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022'de yapacak. İkinci dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

Memura 2022 temmuz zammı için tablo netleşti: İşte meslek meslek zamlı memur maaşları Bu besin beynin en önemli gıdası seçildi! İşte beyni koruyan ve bitiren besinler... Kadın kılığına girip kızının sevgilisine randevu verdi! Öldürüldü Kızın itirafı olay oldu: ‘Sana insanlar...’ Dünyayı ayağa kaldıran katilin sırrı ortaya çıktı! Kadın kıyafetleri giyip poz vermiş... O görüntülere valilikten açıklama geldi