Ordu’da ‘inanılmaz keşif’ olarak ses getirmişti! Kötü haber geldi

Ordu'nun Fatsa ilçesinde keşfedilen ve büyük heyecan oluşturan mağaranın arkeolojik özellik taşımadığı açıklandı.

Abone ol

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, yol yapım çalışmasında keşfedilen mağaranın, yer altı sularıyla oluştuğu, arkeolojik özellik taşımadığı belirlendi.

Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 20 Eylül'de Dolunay Mahallesi'nde yol yapım çalışması başlattı. Çalışmaların 4'üncü gününde iş makinesi operatörü, kırım işlemi yaparken kayalıkların arasındaki tüneli fark etti.

Tünelin giriş kısmını temizleyen ekipler, kayalığın arkasına doğru ilerleyen mağarayı keşfetti. Bunun üzerine balçık ve su ile kaplı alandaki çalışmalar durduruldu.

Yol çalışmasında keşfedilen mağara, yer altı sularıyla oluşmuş
İhbar üzerine bölgeye polis ve belediyenin kültür müdürlüğünden ekipler sevk edildi. Güvenlik şeridiyle çevrilen alana giriş-çıkışlar yasaklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Müze Müdürlüğü'nden gelen uzman ekipler, alanda inceleme yaptı. İnceleme sonucu mağaranın, yer altı sularıyla oluştuğu ve arkeolojik özellik taşımadığı tespit edildi.

Akaryakıt için indirim rüzgarı! Benzin ve motorin indirimleri sonrası güncel fiyatlar... Vasiyeti ne zaman yerine getirilecek? Selçuklu sultanı hala bekliyor Kimse inanmamıştı! 'Deli' denilen adamın başına talih kuşu kondu Yeni müjde an meselesi... Doğu Akdeniz'de iki ayrı bölgede büyük rezerv heyecanı Bu düzenlemeler ve kararlar çok konuşulacak! Emekli, memur, işçi, işsiz herkesi ilgilendiriyor! Sahte doktordan yalan sarmalı... Banka hesapları mercek altında! İfadesinde itiraf etti