Otogarlar kapalı mı, kapatıldı mı? Cep otogarları ne zaman açılacak? Otobüs seferleri ne zaman?

Şehirlerarası otobüs seferlerine getirilen yasağın 26 Ocak 2022 Çarşamba gününe kadar süreceğini duyuruldu. İstanbul Valiliği, yasağın yarın saat 09:00’da biteceğini, belirtilen tarih ve saate kadar şehirlerarası yolcu otobüslerinin İstanbul’a girip çıkamayacağını açıkladı. Peki Otogarlar kapalı mı? Cep otogarları ne zaman açılacak, esenler harem otogarı kapatıldı mı, ne zaman açılacak?

Abone ol

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle peş peşe yeni kararlar alınıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya otogarlar ile ilgili de açıklama yaptı. Peki, Otogarlar kapalı mı ne zaman açılacak? Cep otogarları ne zaman açılacak, esenler harem otogarı kapatıldı mı?

İSTANBUL’DA OTOGARLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şehirlerarası yolcu otobüslerinin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09:00’a kadar İstanbul otogarlarına giriş ve çıkışlarını durdurduklarını açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından şehirlerarası otobüs seferlerinin ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, Valilik’ten yeni bir açıklama gelmesini bekliyor. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yasak olan şehirlerarası otobüs seferlerinin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09:00’dan sonra yeniden başlayacağı öngörülüyor.

AFAD: ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), ülke genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşlardan meteorolojik uyarıları takip ederek, zorunlu olmadıkça yola çıkmamalarını istedi.

Açıklamada, “Gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında ilgili çalışma gruplarından toplamda 72 bin 81 personel, 33 bin 450 araç, makine ve teçhizat görevlendirilmiştir. Düzce, Bolu, Sakarya, Aksaray, Şanlıurfa, Erzincan ve Sivas’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 bin 750 vatandaşımız yurtlarda misafir edilmiştir. Yurt genelinde 4 bin 603 kişinin mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır. Bin 340 sıcak yemek, 32 bin 95 içecek, 15 bin 480 kumanya ve 20 bin 680 ikramlık dağıtımı yapılmıştır. Vatandaşlarımızın meteorolojik uyarıları takip ederek, bu uyarılar doğrultusunda zorunlu olmadıkça yola çıkmaması önem taşımaktadır. Olumsuz hava koşullarından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

Japon isim keşfetti! O ilimizin altından saray çıktı Evine giren hırsızın kimliğini öğrenen İzmirli avukat şoke oldu Uyurken bile yağ yaktıran yöntem! Sabah kalkınca kuş gibi hafiflemiş olacaksınız FOX'un spikeri Gülbin Tosun bir rezillik daha Memura fark emekliye zam! Yüzde 40'ı aşıyor: Temmuz zammı ile memur ve emekli maaşı ipuçları Yoklama kaçaklarına bedelli askerlik müjdesi