Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatırılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan Bayramı nedeniyle mayıs ayı yaşlı ve engelli aylıklarının bugün hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Abone ol

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan Bayramı öncesinde ödemesi yapılan mayıs ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 833 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını kaydeden Bakan Yanık, 653 milyon TL de engelli aylıklarını hesaplara yatıracaklarını aktardı.

Toplam 1 milyar 486 milyon lira ödeme yapılacak

Ramazan Bayramı’nın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesini dileyen Bakan Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Toplam 1 milyar 486 milyon lira tutarında ödemeyi gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Sana bakınca çaresizlik ve acizlik görüyoruz sadece! ABD'yi karıştıran iddia! Trump: Baskın sırasında evimden çalmışlar Yalan haber tüketicisi Yarkadaş yine mesleki ihtisasını konuşturdu Bir ev almak istiyordu! Yanlışlıkla kasabanın sahibi oldu Rusya ölümcül vuruşu yaptı! Avrupa'da rekor artış Dünya şokta! Birçok ülke üretemez hale geldi... Türkiye'den satın alacaklar