Yer: Adana! Dinamitle havaya uçuracaklardı, son anda fark edildi

Adana Kozan'da bulunan kral mezarı, definecilerin hedefi oldu. Kral mezarı üzerinde 9 adet dinamik çukur açan defineciler son anda fark edilmeleriyle amaçlarına ulaşamadılar. Anavarza’da kral mezarında açılan dinamit çukurlarını tek tek gösteren Tarihçi-Yazar Cezmi Yurtsever "Çok yakın bir zamanda Anavarza Antik Kentinde kral tapınak mezarında hazine var diye düşünenlerin büyük bir tahribatı bu" açıklamasını yaptı.

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan Anavarza Antik Kentinde "Kral mezarı" olarak bilinen ve üzerindeki süslemeler ve ölüm sonrası sahneler ile eşsiz bir değere sahip olan tarihi yapı, definecilerin hedefi oldu. Kral mezarı, dinamitlerle patlatılmak istenirken olayın son anda fark edilmesiyle defineciler amaçlarına ulaşamadı. Anavarza’da kral mezarında açılan dinamit çukurlarını tek tek gösteren Tarihçi-Yazar Cezmi Yurtsever, "Anavarza Antik Kentinde bir kralın mezarında define aramak için yapılan bu dinamitli tertibatı patlatma olayı eğer gerçekleşseydi çok büyük bir tahribat ortaya çıkacaktı." dedi.

Rusya ölümcül vuruşu yaptı! Avrupa'da rekor artış Dünya şokta! Birçok ülke üretemez hale geldi... Türkiye'den satın alacaklar Fransa'nın 9 yıllık işgali sona erdi! Tamamen terk ettiler Hain saldırıda şehit olan Cirnooğlu’yla ilgili kahreden detay ABD’den Adana'daki İncirlik Üssü için flaş karar! Elon Musk için bakın ne yapacaklar En düşük emekli maaşı için açıklama geldi!