Irak’ın kuzeyinde 9 askerimizin şehit düştüğü ve 4 askerimizin de yaralandığı hain saldırı sonrasında yine provokasyondan medet umanlar, şehitler üzerinden siyaset devşirmeye çalışanlar, PKK terör örgütü ve arkasındakilerin ekmeğine yağ sürmeye heves edenler ortalığa döküldü. Şehitlerimizin naaşları bile kalkmamışken oturduğu sıcak koltuklardan ahkâm kesenler peyda oldu.

Milletimizin kenetlenmesi ve bölücülere karşı ortak bir irade göstermesinin elzem olduğu bir zamanda heybesinde fitne tohumu taşıyanlar milletimizin ortak iradesini hedef aldı.

9 şehit haberimizin hemen ardından klavye başına geçen 60 provokatör terör örgütünü öven paylaşımlar yapıp, yanıltıcı bilgilerle “daha fazla şehit verdiğimiz” haberini yaymaya çalıştı.

22-23 Aralık 2023 tarihinde yine aynı bölgede verdiğimiz 12 şehidimizin ardından TBMM tarafından hazırlanan ortak bildiriye imza atmayan CHP bu tavrının sağlamasını yaparmışçasına “Ortak bildiri şehitleri engelledi mi?” sözlerinin altına sığındı.

CHP’ye göre milletimizin iradesinin temsil edildiği gazi meclisimizden teröre karşı ortak bildiri yayınlanmasıyla terörün bitmesi gerekiyordu. Milli iradeye omuz vermekten kaçınmanın kılıfını da böyle buldular!

Bu zihniyete göre terör bit miyor diye karşı durmak, birlik mesajı vermek, topyekûn mücadele edeceğimizi ilan etmek, kararlılığımızı göstermek, kınamak, lanetlemek gereksizdir. CHP’ye göre terör bitmiyor diye susmalıyız, sinmeliyiz, sesimizi kesmeliyiz!

Kahraman ordumuz terörle mücadele etmiyor, güvenlik güçlerimiz eli kolu bağlı oturuyor, terörün arkasındaki odaklarla bilek güreşine girilmiyor olsa ve CHP’de “sadece tepki göstermekle terör bitmiyor” demiş olsa bir anlamı olurdu. Ancak CHP ne terörle mücadeleye destek veriyor ne de teröre karşı ortak tepkiye...

CHP PM sonrası yayınlanan bildiride de, “Sorumlularla aynı A4 kâğıdında buluşmayacağız. Aynı metne imza atarak suça ortak olmayacağız” ifadelerine yer verdi. Yani CHP askerlerimizin şehit olmasının suçlusu olarak PKK terör örgütünü değil, hükümeti sorumlu gösterdi.

PKK’yı korumak, siyasi uzantısı DEM Parti’yi incitmemek için hükümeti suçlu buldu. Utanmasalar terörle mücadele eden askerlerimizi suçlu bulacak, “terörle mücadele etmeseydiniz şehit olmazdınız” diyecekler!

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak için terörle mücadelenin sınırlarımızı aştığı gerçeğini kabul edemeyen CHP, Irak ve Suriye tezkeresine “hayır” oyu verirken PKK terör örgütüne örtülü destek verdiğini unutup şehitlerimizin sorumlusu olarak da terörle mücadele eden hükümeti ve kahraman ordumuzu gösterdi.

Türkiye ve Türk milletinin bekası, sınırlarımızın güvenliği, terör örgütlerinin nefesinin kesilmesi için terör örgütleriyle mücadele edenler midir şehitlerimizin sorumlusu, yoksa mücadele edilmemesi için, “Bizim Suriye’de ne işimiz var”, “Kandil’de terörist mi var, boş dağları neden bombalıyorsunuz” diyen ama muhalefet midir?

Sınır içi ve dışında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinden Son 7 yılda binlerce teröristi etkisiz hale getiren kahraman ordumuz ve mücadele iradesi gösteren hükümet midir şehitlerimizin sorumlusu, yoksa PYD/YPG’yi terör örgütü olarak görmeyen ve PKK’nın elebaşlarının seçimlerde destek mesajı vererek methiyeler dizdiği ana muhalefet mi?

HADEP/DBP/HDP/YSP/DEM gibi terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarının kapatılmasını isteyen ve teröre yardım ve yataklık ettiği için belediyelerine kayyum atayanlar mıdır şehitlerimizin sorumlusu, yoksa PKK’nın siyasi uzantılarının elinden tutup yerel yönetimlerde yuvalanmasını ve kamp kurmasını sağlayan, kayyum atamalarına karşı çıkan ana muhalefet midir?

Evlatlarının al bayrağa sarılı tabutuna sarılırken, “Vatan Sağolsun”, “Seninle gurur duyuyorum oğlum”, “Bir değil bin yavrum vatana feda olsun” diyen şehit ailelerinin gözlerinin içine baka baka PKK’nın siyasi uzantılarıyla ittifak görüşmelerini şeffaf yürütmek için sözleşen ana muhalefet mi şehitlerimizin hesabını soracak?

Mehmetçiklerimiz, sınır dışında zor coğrafi şartlar altında terör örgütü PKK’nın kovanına çomak soktuğu Metina üs bölgesinde şehit düştü. Ana Muhalefet ise sınırlarımızın içinde Ana İhanet Üssüne dönüştü!