MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Çağlayan Adliyesindeki alçak terör saldırısını gerçekleştiren teröristlere, DEM Partili ve CHP’li sözde milletvekilleri tarafından sahip çıkıldığını ve teröristlerden bir tanesine ise Anayasa Mahkemesi tarafından “hak ihlali” kararı verildiğini belirterek, "Ne yazık ki Anayasa Mahkemesi; eli kanlı teröristlerin şehirlerimizde dolaşmasına yol açmayı vazife bilmektedir" dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin TBMM’de terörün sözcülüğünü yapanlara seçim yardımı yapılmasının önünü açtığını belirten Büyükataman, "Terörist Demirtaş’a Sorosçu Kavala’ya Gezi provakatörü Can Atalay’a sahip çıkıp Türkiye’yi bir krize sürüklemeye çalışan da Anayasa Mahkemesi’dir. Türkiye Cumhuriyeti’nin terörle mücadelesine karşı çıkıp “katil devlet” diyen sözde “Barış Akademisyenleri”nin sırtını sıvazlayan yine Anayasa Mahkemesidir" diye ifade etti.

Ismet-1

Önünde binlerce bireysel başvuru dosyası olan AYM’de sıra ne hikmetse hep eli kanlı canilere, Türkiye’yi bölmek parçalamak isteyen hainlere gelmektedir. Anayasa Mahkemesi, nerede bir suçlu ve terörist varsa himayesine almakta, eli kanlı teröristlerin hamisi olmakta ve adaleti baltalamaktadır. Anayasa Mahkemesi suçüstü olmaktadır. Bu mahkemenin milletimizin vicdanında karşılığı yoktur" açıklaması yaptı.

DEM-CHP-AYM İTTİFAKI

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Çağlayan Adliyesindeki alçak terör saldırısını gerçekleştiren teröristlere, yakın geçmişte DEM Partili ve CHP’li sözde milletvekilleri tarafından sahip çıkıldığını ve teröristlerden bir tanesine ise Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından “hak ihlali” kararı verildiğinin ortaya çıktığını hatırlatarak, "Ne yazık ki Anayasa Mahkemesi; adliyelerimizi kana bulamak isteyenlerin, milletimizin canına kast eden eli kanlı teröristlerin şehirlerimizde dolaşmasına yol açmayı vazife bilmektedir" dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin TBMM’de terörün sözcülüğünü yapanlara seçim yardımı yapılmasının önünü açtığını belirten Büyükataman, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
"Terörist Demirtaş’a Sorosçu Kavala’ya Gezi provakatörü Can Atalay’a sahip çıkıp Türkiye’yi bir krize sürüklemeye çalışan da Anayasa Mahkemesi’dir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin terörle mücadelesine karşı çıkıp “katil devlet” diyen sözde “Barış Akademisyenleri”nin sırtını sıvazlayan yine Anayasa Mahkemesidir.

Önünde binlerce bireysel başvuru olan dosyası olan AYM’de sıra ne hikmetse hep eli kanlı canilere, Türkiye’yi bölmek parçalamak isteyen hainlere gelmektedir.

Tüm bunlar tesadüf değildir!

Bütün bu hadiseleri birlikte ele aldığımızda tablo açıkça ortaya çıkmakta, Anayasa Mahkemesi suçüstü olmaktadır.

Anayasa Mahkemesi, nerede bir suçlu ve terörist varsa himayesine almakta, eli kanlı teröristlerin hamisi olmakta ve adaleti baltalamaktadır.

Kapılarını teröristlere sonuna kadar açan ve tüm imkânlarını eli kanlı caniler için kullanan bu mahkemenin milletimizin vicdanında karşılığı yoktur.

Anayasa Mahkemesi’nin yaptığı bu adalet gaspına son verilmeli, Anayasa Mahkemesi mutlaka kapatılmalıdır.

CHP-AYM-DEM İttifakı terör örgütlerine, teröristlere, milletimize ve devletimize saldıran terör örgütünün kanlı ellerine sahip çıkmayı adeta kendine görev edinmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak uzun süredir CHP’nin içine düştüğü durumu defalarca dile getirdik, yüzlerce kez uyardık.

Terör örgütleriyle ve teröristlerle arasına mesafe koy(a)mayan CHP’nin terörle nasıl aynı hizada durduğu, bugün ne yazık ki bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Ayrıca AYM hakkında, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Anayasa Mahkemesi öyle bir hale gelmiştir ki nerede bir hain, nerede Türkiye’nin kuyusunu kazmak için faal halde bulunan bir çapulcu varsa onlarla yan yanadır.” sözlerinin ne kadar doğru ve isabetli olduğu bir kere daha görülmüştür.

AYM-CHP-DEM İttifakı’nın beslediği, koruduğu ve kolladığı teröristler bugün Çağlayan Adliyesinde görevi başındaki polislerimize kurşun sıkmış, sivil vatandaşlarımızı hedef almıştır.

Devletimizi, milletimizi ve varlığımızı hedef alan, teröristlere kol kanat geren bu kirli ittifak, ne yaparsa yapsın kaybetmeye mahkûmdur.

Türk milleti hiçbir alçak saldırıya boyun eğmeyecek, Türk devleti nerede bir terörist varsa onun başını ezmeye devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğini, Türk milletinin varlığını hedef alan alçak teröristlerin cezası en ağır şekilde kesilecek ve bu hainlere kol kanat gerenler ise hesabı aziz milletimize verecektir."

Editör: Elif Bilir