YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

CHP, İstanbul başta olmak üzere birçok yerde terör örgütü PKK’nın siyasi DEM’liği ile iş birliği ve ittifak yaparken, 2019 yılında HDP’nin aday çıkarmayarak desteklediği Mansur Yavaş’ın başı kel mi?

Hele bu Mansur Yavaş’ın geçmişteki şu sicili ortada iken…

“Ajans izin verirse HDP ile görüşürüm” demesi…

“HDP Rehabilite edilmeli” sözü sonrası PKK’lılar tehdit edince “Dilim sürçtü” diyerek özür dilemesi…

PKK’lı Demirtaş’ın özgürlüğünü isteyen kansıza “İnşallah” demesi.

Terör örgütü PKK’nın talebi olan mali ve yerel özerkliği, milyonların huzurunda televizyondan istemesi…

“HDP meşrudur, mecliste derdini anlatacaktır. Demirtaş PKK’ya silah bıraktıracaktır” demesi…

Terörisbaşı Öcalan’a “Apo Bey” demesi…

CHP’nin, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla 2019 yerel seçimlerinde, Cumhurbaşkanı seçimlerinde ve şimdi de DEM ile yerel seçim için yaptığı ittifakına karşı onun da susması, Ankara’nın 3 ilçesinde DEM’in niye adaylarını çektiğinin cevabıdır.

Engin Alan gibi vatansever bir komutanın MHP’de siyaset yapmasına tepki gösterip “Cuntacılar MHP’de ne geziyor?” iftirası atarak ve üzerine mektup yazıp MHP’den istifa eden Mansur Yavaş, CHP-PKK ilişkisine niçin susuyor? Çünkü onun için sadece kişisel menfaatleri söz konusudur. Zaten o kişisel menfaatler için MHP’den CHP’ye geçişini “40 yıllık geçmişimi geride bırakarak geldim” diyerek süslemişti.

DEM Parti Ankara Eş Başkan Adayı Öztürk Türkdoğan, “Yenimahalle, Polatlı ve Bala'da ilçelerimizde kent uzlaşısı adı altında aday göstermedik." diyor. 2019 yılında partisi CHP’nin HDP ile ittifak yapması sonucunda seçilen Mansur Yavaş, “Biz Ankara'da elini teröre bulaştırmamış herkesin oyuna talibiz” demiş… HDP sicili ortada olan Mansur Yavaş’ın her şeyi hikâyeden ibarettir. O gün gelip, menfaati olursa DEM’den bile aday olur. MHP’de iken “Ben partisini, davasını satacak adam” değilim diyordu. Şimdi ekranlarda HDP ve Demirtaş’ı savunuyor. Yazık ne hale düştü.

Kaynak: Haber Merkezi