Ankara iftar vakti | 16 Mayıs Ankara Diyanet imsakiye

Ankara iftar vakti, Ankara'da yaşayan ve iftar saatini sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 16 Mayıs Perşembe günü 2019 yılı Ramazan-ı Şerif'in 11. orucunu eda eden bireyler, oruçlarını ne zaman açacağını öğrenmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı imsakiyeyi araştırıyor. Peki, bugün Ankara'da iftar kaçta açılacak? İşte 16 Mayıs Ankara Diyanet imsakiyesi...

Google Haberlere Abone ol
Ankara iftar vakti | 16 Mayıs Ankara Diyanet imsakiye
16.05.2019 10:10

Ankara iftar vakti bugün saat kaçta? ezan saatini sabırsızlıkla bekleyen pek çok Ankaralı vatandaş tarafından merak ediliyor. Her yıl, önceki yıldan 10 gün daha geri bir tarihe denk gelen Ramazan ayı, bu yıl Mayıs ayının ilk haftasında eda edilmeye başlandı. Mevsimin gitgide bahar aylarına gelmesi ise, oruç ibadetini yerine getirenler açısından bir avantaj haline geliyor. Bununla birlikte iftar vakti araştırması her zaman devam ediyor. Akşam ezanının okunmasına ne kadar kaldığını öğrenmek isteyen Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırlamış olduğu imsakiyedenAnkara iftar vaktine bakıyor. Peki, bugün Ankara'da iftar kaçta açılacak? İşte 16 Mayıs Ankara Diyanet imsakiyesi...

Ankara'da iftar bugün saat kaçta açılacak?

Ankara iftar vakti oruç tutan vatandaşlar için günün en kritik konusu haline geldi. 16 Mayıs Perşembe günü Ankara'da iftar saat 20.04'de açılacak. 

16 Mayıs Perşembe Diyanet Ankara ve tüm illerin iftar saatlerini görmek için buraya tıklayın

Ramazan’ın 11. Gün Duası: Allah’ım! Bugün de iyilik ve ihsanı bana sevdir; fısk ve günahtan beni nefret ettir; gazabını ve cehennem ateşini bana haram kıl; yardımınla ey imdat isteyenlerin imdadı! 
Arapçası: "Allahumme habbib ileyye fîh'il-ihsan, ve kerrih ileyye fîh'il-fusûge ve'l-isyan, ve harrim aleyye fîh'is-sehate ve'n-nîran, bi-avnike ya ğiyas'el-musteğisîn." 

PEYGAMBER EFENDİMİZİN SAHUR DUASI

Peygamber Efendimiz mealen buyuruyor ki: “Ey bu gecenin ve biraz sonra olacak sahurun Rabbi oIan Allah’ımız.. Bizi iftarlara ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak orucumuzu açmayı nasip eyle… Âmin…”

SAHURDA OKUNACAK DUALAR NELERDİR?

* Azda olsa bir şeyler yemek.
* Resulallah (s.a.a) dedi ki; “Allah ve melekleri sahur vakitlerinde istiğfar eden ve sahur yemeği yiyen kimselere salavat getirirler.”
* Kadir Sûresini okumak.
* Sahurda şu duayı okumak.

“Ya mefzei inde kurbetiy, veya ğavsi inde şiddeti, ileyke fezi’tu ve bike isteğestu, ve bike luztu la eluuzu bi sivake vela etlubu’l ferece illa minke, fe eğisni ve ferric enni, ya men yekbelu’l yesire ve ye’fu eni’l kesiri, ikbel minni’l yesire, ve’fu enni’l kesire, inneke ente’l ğafuru’r Rahim, Allahumme inniy es’eluke iymanen tubaşiru bihi kalbi, ve yakinen hetta a’leme ennehu len yusiybeni illa ma ketebte liy, ve razzini mine’l ayşi bima kasemte li, ya erheme’r rahimin. Ya uddeti fi kurbeti veya sahibi fi şiddeti ve ya veliyyi fi ni’meti ve ya ğayeti fi rağbeti ente’s satiru avreti, ve’l aminu rev’eti ve’l mukiylu asreti, feğfir li ğatieti ya erheme’r rahimin.”

“Ey bela ve sıkıntı zamanında sığınağım ve ey zorluk zamanında imdadım! Sana yalvarıp yakarıyorum. Senden imdat diliyor ve Sana sığınıyorum, başkasına değil. Sıkıntı ve zorluklardan çıkışı ancak Senden diliyorum. O halde imdadıma yetiş ve beni sıkıntılardan kurtar. Ey az ameli kabul edip, çok günahı affeden! Benim az amelimi kabul et ve çok günahımı bağışla. Şüphesiz sen bağışlayan ve merhametlisin.Allah’ım! Senden kalbimle birleşen bir iman diliyorum ve birlikteliğinde ancak bana yazdığın şeylerin ulaşacağına kanaat getirebileceğim bir yaqin istiyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Hayatımda bana kısmet ettiğin şeylere beni razı kıl. Ey sıkıntılı anımda birikimim, zorluk zamanımda yaverim, nimetli günümde velinimetim, rağbet ve iştiyakımın doruk noktası olan Rabbim! Sensin kusurumu örtecek, korkumu emniyete çevirecek ve sürçmemi affedecek olan. O halde benim hatamı bağışla. Ey merhametlilerin en merhametlisi.”

Yorumlar