Bu ilde yaşayanlar dikkat! Koronavirüste en riskli ilçeler belli oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'nın vaka sayısında İstanbul'u ikiye katladığını belirten Koca, Ankara'da en riskli ilçeler hakkında da bilgi verdi. Peki, hangi ilçede kaç vaka var? İşte, Ankara koronavirüs haritası...

Bu ilde yaşayanlar dikkat! Koronavirüste en riskli ilçeler belli oldu - Sayfa 1

"Türkiye genelinde veya en çok vaka artışı olan Ankara'da kısıtlama olacak mı?" sorusuna Bakan Koca, "Türkiye'de vaka sayısının en fazla olduğu il Ankara. İstanbul'u iki kat oranında geçmiş durumda. Ankara'da tedbirleri artırma çabası içindeyiz." yanıtını verdi.

1 14
Bu ilde yaşayanlar dikkat! Koronavirüste en riskli ilçeler belli oldu - Sayfa 2

Bu konuda birtakım tedbirlerin alındığını vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

"Özellikle mesai kavramı, bununla ilgili gerektiğinde kuruma gelmeden, dönüşümlü olarak, 60 yaş üstü kişilerin kuruma gelmelerini önlemek gibi düzenlemeler birçok ilimizde başladı. Ankara özelinde bu daha yoğun bir şekilde gündeme alındı. Bununla ilgili Pandemi Kurulu da bir karar aldı, biliyorsunuz ama şu an sokağa çıkma kısıtı gibi bir durum gündemimizde yok. Önemli olan tedbirlere uyum konusunda herkesin bir gayret ve çaba içinde olmasını sağlamak olmalı."

2 14
Bu ilde yaşayanlar dikkat! Koronavirüste en riskli ilçeler belli oldu - Sayfa 3

"Ankara'da hastane açısından bir sorunumuz yok"

"Ankara'daki kapatılan hastaneler açılacak mı?" sorusu üzerine Koca, şu bilgileri verdi:

3 14
Bu ilde yaşayanlar dikkat! Koronavirüste en riskli ilçeler belli oldu - Sayfa 4

"Şu an Ankara'da hastane açısından bir sorunumuzun olmadığını söylemek istiyorum ama bizim zaten kapatılan hastaneleri açmak gibi bir eğilimimiz vardı, ilk günden itibaren bunu söylüyordum. Bu hastanelerimizin özellikle yoğun bakım bölümlerini devrede tutma noktasında bir çaba içindeyiz."

4 14