Ankara'da ulaşım ücretlerine zam mı yapıldı? Ankara'da tam bilet ve öğrenci bileti ne kadar olacak?

Ankara'da toplu ulaşım ücretlerine zam mı yapıldı? sorusuna cevap aranıyor. Ankara'da toplu ulaşım ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Ankara'da toplu ulaşıma yapılacak zammın UKOME gündemine getirileceği açıklandı. Peki Ankara'da tam bilet ve öğrenci bileti ne kadar olacak? Ankara'da ulaşıma ne kadar zam gelecek? İşte yeni tarife....

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Ankara'da ulaşım ücretlerine zam mı yapıldı? Ankara'da tam bilet ve öğrenci bileti ne kadar olacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı EGO Genel Müdürlüğü, Ankara'da toplu ulaşım fiyatlarının yükseltilmesi kararının UKOME gündemine sunulacağını duyurdu. Ankara'da yaşayan vatandaşlar da Ankara'da ulaşım ücretlerine zam mı yapıldı? Ankara'da tam bilet ve öğrenci bileti ne kadar olacak? Ankara'da ulaşıma ne kadar zam gelecek? sorularına cevap arıyor. 

ANKARA’DA ÖĞRENCİ VE TAM BİLET ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, tam bilet ücretinin 4,5 liraya, indirimli öğrenci bilet ücretinin 2,5 liraya yükseltilmesi kararının UKOME gündemine sunulacağını duyurdu. EGO Genel Müdürlüğü'nün duyurusunda, ulaşım tarifesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın belirlediği yıllık yüzde 36 değerleme oranı dikkate alınarak ortalama bir fiyat artışı düşünüldüğü belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

Ankara'da toplu ulaşım

ANKARA ÖĞRENCİ AYLIK BİLET FİYATI

"Yeni tarifeye göre tam bilet ücretinin 4,5 lira, öğrenci aylık abonman ücretinin azami biniş sayısı artırılarak 75 lira, indirimli öğrenci bilet ücretinin 2,5 lira, aktarma ücretlerinin ise bu tutarların yarısı kadar belirlenerek 2022 yılı ocak ayında uygulanmak üzere UKOME gündemine alınıp karara bağlanması düşünülmektedir. Bununla birlikte, çevre ilçelere ulaşım sağlayan otobüsler için de merkeze uzaklık oranına göre kilometre bazlı yeni bir fiyat düzenlemesi yapılacaktır."

Yorumlar