Ankaralı Coşkun kimdir, kaç albümü vardır? Ankaralı Coşkun kaç yaşında Ankaralı mı, nereli?

Kanal D'nin sevilen programı Şarkılar Bizi Söyler'de bugün sevilen şarkıcı Ankaralı Coşkun konuk oluyor. Programı takip edenler Ankaralı Coşkun kimdir, nereli, kaç yaşında? diye araştırma yapıyor. Ankaralı Coşkun biyografisi ve özel hayatı da merak edilenler arasında. Sevilen şarkıcı 5 yaşında iken eline aldığı bağlama ile "Zühtü" türküsünü çalmaya başlamıştır.

Google Haberlere Abone ol
Ankaralı Coşkun kimdir, kaç albümü vardır? Ankaralı Coşkun kaç yaşında Ankaralı mı, nereli?
16.10.2021 14:27

Ankaralı Coşkun kimdir, kaç yaşında, nereli? soruları bugün yoğun olarak araştırılıyor. Sebebi ise; sevilen şarkıcı Ankaralı Coşkun'un bugün Şarkılar Bizi Söyler'e konuk olması. Şarkıcı Ankaralı Coşkun 1996 yılında "Vay Seni Vay Vay" ilk albümü ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır. İşte Ankaralı Coşkun hayatı ve biyografisi...

ANKARALI COŞKUN KİMDİR?

Şarkıcı Ankaralı Coşkun 4 Nisan 1977 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankaralı Coşkun, Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş'ın ustası olan Bayram Aracı'nın torunudur. Bağlama ile ilk tanışması 5 yaşında gerçekleşmiştir. Her gece bağlama çalan babasından daha bebekken bağlamayı alıp çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun o günlerden bugünlere vazgeçemediği tek şey bağlaması olmuştur. 5 yaşında iken eline aldığı bağlama ile "Zühtü" türküsünü çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun, henüz 8 yaşındayken babasıyla birlikte düğünlerde saz çalıp türküler okumaya başladı.

Ankaralı Coşkun

Yaşıtları sokakta oyun oynarken o geceleri düğünlerde türküler söyler, gündüzleri de bugünlerde ustalık mertebesine ulaştığı bağlamasını daha iyi çalabilmek adına saatlerce ders çalışıyordu. Ankaralı Coşkun 1996 yılında ilk albümünü çıkardı.

ANKARALI COŞKUN ALBÜMLERİ VE ŞARKILARI

1996 yılında 19 yaşında ilk albümü "Vay Seni Vay Vay" ı müzik severlerle buluşturdu. Profesyonel manada ilk çalışması olan bu albümle daha geniş kitlelere ismini duyurduktan sonra asıl çıkışını 2001 yılında çıkan Best Of Sincan 2 albümünde okuduğu "Çilli Horozum" türküsüyle yaptı. Ustam dediği birçok sanatçının yer aldığı bu albümde Ankaralı Coşkun okuduğu eserle hem albümün çok satmasına katkıda bulunda hem de çok daha büyük kitlelere ulaştı.

Ankaralı Coşkun

2003 yılında "Yapmazdım – Pire" adlı 3. albümünü, 2005 yılında "Yalan mı – Ağır Abi" adını verdiği 4. albümünü, 2007 yılında "Karaçalı" adlı 5. albümünü, 2009 yılında "Bana ne" adını verdiği 6. albümünü çıkaran Ankaralı Coşkun kendisini tüm Türkiye'ye hatta Türkiye'yi aşarak tüm dünyaya tanıttığı 7. albümü olan "Ankara'nın Bağları" nı 2011 yılında çıkardı. Ankara'nın Bağları türküsü 2013 ve 2014 yılında Google arama motorunda tüm dünyada en çok aranan ilk 10 eseri arasında yer aldı. Yine bu türkü "Med Cezir", "Kardeş Payı" olmak üzere bir çok dizide dizi müziği olarak kullanıldı.

Yorumlar