AÖF sınav sonuçları açıklandı mı son dakika! 2021 AÖF sınav sonuçlarında beklenen açıklama

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavı sonuçları için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. AÖF sınavına online olarak 17-18-19 Nisan tarihinde katılan adaylar sorgulamalarına başladı. Artan koronavirüs vakaları AÖF sınavlarını da etkiledi ve sınavlar online olarak yapıldı. Her geçen gün AÖF sınav sonuçları ile ilgili araştırmalar artarken beklenen hafta geldi.

Google Haberlere Abone ol
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı son dakika! 2021 AÖF sınav sonuçlarında beklenen açıklama
26.04.2021 12:12

AÖF'de 2 ve 6. yarıyıl dersleri için 10-12 Nisan tarihleri arasında adaylar sınava girdi. 17 Nisan - 19 Nisan tarihleri arasında ise AÖF 4 ve 8. yarıyıl derslerinin sınavları gerçekleşti. Durum böyle olunca Nisan ayı bitmeye yakın AÖF sınav sonuçları araştırılmaya başlandı. Anadolu Üniversitesi öğrencileri AÖF'ten bir duyuru bekliyor. AÖF sınavı sonuçları açıklandı mı?

AÖF GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvime göre Açıköğretim sınavları 2 ve 6. Yarıyıl Dersleri ve 4 ve 8. Yarıyıl Dersleri olmak üzere iki ayrı planlamada gerçekleşti. Üniversiteden yapılan açıklamada, "Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır. Sonuçlar ile ilgili duyurular için kurumsal sosyal medya hesaplarımız ile web sitemizi takip edebilirsiniz." ifadesi kullanıldı.

AÖF güz dönemi final sınavları 25 Ocak'ta tamamlanmış sınav sonuçları ise 30 Ocak tarihinde erişime açılmıştı. 2021 AÖF Bahar Dönemi sınav sonuçlarının bu hafta içerisinde bir gün açıklanması bekleniyor.

AÖF sınav sonuçları

AÖF İTİRAZLARI SONA ERDİ

17-18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenen Bahar Yarıyılı Ara Sınav sorularına itirazlar 22 Nisan Perşembe saat 23.59'a kadar Öğrenci Otomasyonunda bulunan Sınav sekmesi üzerinden yapılabildi. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.

AÖF SINAVLARI NASIL YAPILIYOR?

Sınava esinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ya da öğrenci şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Sınavlar kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Öğrenciler, sınav esnasında yalnız bulunmak ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağından ya da herhangi bir kişiden destek almadan bireysel olarak cevaplamakla yükümlüdür.

Sınav başladıktan sonra aktif oturum içinde soruyu görme, sonraki soruya geçme gibi normal sınav akış işlemleri dışında; tarayıcıyı kapatma, sayfayı yenileme, sayfada geri tuşuna basma, tam ekrandan çıkma gibi herhangi bir işlemin yapılması anormal aktivite olarak değerlendirilir. Sınav sisteminde anormal aktivite tespit edildiğinde öğrenciye uyarı verilebilir. İşlemin tekrarlanması durumunda öğrencinin sınavı sonlandırılabilir.

Sınavda Uygulanacak Kurallara aykırı hareket edilmesi, anormal aktivitelerin tespit edilmesi, öğrenciden kaynaklanan teknik sorunlar ve benzeri nedenlerle sınavın tamamlanamamasının sorumluluğu öğrenciye aittir.

Sınavda 17 lisans programımızda ekli listede yer alan derslerden çoktan seçmeli soruların yanında kısa ve uzun cevaplı açık uçlu sorular da sorulacaktır

AÖF SINAV TARİHLERİ

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 29 - 30 Mayıs 2021
Yaz Okulu Sınavı 08 Ağustos 2021

Yorumlar