AÖL ders seçimi ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor 3. dönem sınavları tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online olarak yapılacağı duyurulan AÖL ders seçimi ne zaman yapılacak öğrenciler merakla araştırıyor. Açık lise 3. dönem sınavları kayıt yenileme tarihi başladığı günlerde tam kapanma kararı alındı. Böylece AÖL kayıt yenilemelerine ara verildi. AÖL ders seçimi yapmak isteyen öğrenciler henüz işlem yapamıyor. Bu sebeple AÖL ders seçimi ve kayıt yenileme hakkında kafalarda soru işaretleri var.

Google Haberlere Abone ol
AÖL ders seçimi ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor 3. dönem sınavları tarihi
01.05.2021 11:52

AÖL 3. dönem sınavları online olarak 3 Temmuz tarihinde başlayacak. Tam kapanma kararının alınmasıyla AÖL sınavları kayıt yenilemelerine bu nedenle ara verildi. AÖL kayıt yenileme yasağın bittiği 17 Mayıs tarihinden itibaren başlayacak. AÖL ders seçimi yapmak isteyen öğrenciler merakla araştırma yapıyor. 

AÖL SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL DERS SEÇİMİ NE ZAMAN? KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTECEK?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 26 Nisan 2021'de başladı. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağından ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine bu tarihler arasında ara verilecek. 17 Mayıs tarihinden itibaren kayıt yenilemeler devam edecek. Kayıt yenilemede son tarih 11 Haziran 2021 olacak. Kayıt yenilemeler tekrar açıldığında ders seçimlerinin de başlaması bekleniyor.

AÖL ders seçimi ne zaman

AÇIK ÖĞRETİM 3. SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2021 Yılı Sınav Uygulama Takvimi'ne göre açık öğretim 3. sınavları 3-4 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Koronavirüs salgınındaki vaka sayılarının artması sebebiyle sınavlar online olarak gerçekleştirilecek. Sınavlar, 3 Temmuz saat 09:30'dan 7 Temmuz saat 23:59'a kadar çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

AÖL ders seçimi ne zaman

AÖL SINAVLAR ONLİNE MI OLACAK? DUYURULDU

Kovid-19 salgınında vaka sayılarındaki artış nedeniyle açık öğretim okullarının 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarının 3 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30'dan 7 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59'a kadar çevrim içi olarak yapılması uygun görüldü.

AÖL ONLİNE SINAVI NASIL UYGULANACAK?

* Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

* . Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

* Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

* Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.

* Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir' butonu olacaktır.

* Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.

Yorumlar