Bir ay sonra özlemini tribünlerde boş yer bırakmayarak gösteren taraftarının karşısına çıkan Galatasaray, maça beklenenin aksine sakin başladı. Üst üste en çok galibiyet kazanma rekorunu kıracağı maçta bir türlü temposunu bulamadı. Bunda konuk Kasımpaşa’nın, oyunu kendi sahasında kabul edip, bölgeleri kapatarak yaptığı doğru savunmanın etkisi de vardı.

Taraftarın devreye girmesi oyunu biraz canlandırdı. Icardi’nin duvar olup yönlendirdiği hücum oyunu ile rakibi kendi alanına sıkıştırdı. Ancak, oyun çabuklaşmayınca, bu sıkıştırma pozisyona dönüşmeden, ceza alanine girmeden eridi.

Konuk takımın oyunu soğutan, tempoyu düşüren tarzına uyan Galatasaray kaleyi tutan ilk şutunu 33’üncü dakikada Torreira ile atabildi. Akan oyunda başaramadığını duran toplara bırakan ev sahibi, bu kez uzun boylu savunma ve depremzede usta kaleci Günay’I aşamadı. İkinci yarıya Zaniolo takviyesi ile başlayan teknik direktör Okan Buruk, hamlesinin sonucunu hemen aldı.

Genç İtalyan, ilk girdiği pozisyonda topu ağlara gönderdi. Sonrasında Kasımpaşa, az adamla da olsa öne çıktı. Savunmada oluşan kırılmalarda pozisyon üreten Galatasaray, ilk yarının aksine tehlikeli şutlar attı. Bir türlü gelmeyen ikinci gol, konuk takımın pozisyonlarında endişeyi artırdı. Sonuçta çok iyi oynamasa da kazanan sarı kırmızılılar, liderliğini sürdürürken tarihi rekoru da kırdı.