Fenerbahçe en iyi yaptığı maça presle ve baskılı başlama alışkanlığını son 3/4 haftadır kaybetmişti.

Ümraniyespor maçına başlarken özlenen o iştahlı oyunuyla başladı ama bu kez de yakaladığı pozisyonları gole çeviremeyince Ümraniyespor’un direnci arttı.

Haliyle Fenerbahçeli oyuncuların yine son haftalarda yaşadığı konsantrasyon problemi ortaya çıktı.

Crespo, İrfan Can ilk yarıda Jesus’un istediklerini yapamayan iki önemli orta saha oyuncusu oldu.

Jesus oyuna ilk müdahalesini zaten Crespo ile yaptı.

İrfan Can uzun bir aradan sonra göbeğe geçti. Başakşehir’de şaheserler yarattığı 8 numarada da yine istenileni veremedi.  Fenerbahçe’de stres arttıkça rakip daha da cesur gelmeye başladı. Direkten dönen Jeardo’nun şutu Fenerbahçe’yi kendine getirmiş olmalı ki o pozisyondan sonra Fenerbahçe üstünlük kurmaya başladı.

Goller arka arkaya gelmeye başladı başlamasına ama hakem kararları yine tartışmalara neden oldu. Fenerbahçe’nin VAR’dan verilen gol kararı ile Ümraniyespor’un iptal edilen gol kararı da doğru bir karardı.

Ancak Valencia’ya ofsayt bayrağı kaldıran hakemin o bayrağı neden kaldırdığını sorgulamak gerekiyor. Aynı zamanda Batshuayi’nin çekilerek hakimiyetinde olan topu rakibine kaptırması da hakemin gözünün önünde olmasına rağmen VAR’ın müdahale etmesi de çok manidar. Fenerbahçe kötü oynamadı aslında, rakip iyi savunma yaptı ve hakem rakibin sert oynamasına müsaade edince Ümraniyesporlu futbolcular daha da cesaretlendi.

Böyle bir maçta Arda Güler’in 10 dakika bile süre alamaması da çok şaşırtıcı açıkçası. Oyun kilitlenmiş, rakip kapanmış, efektif bir oyuncuya ihtiyaç var. Elinde bir tek Arda var ve neden tercih edilmez anlamak mümkün değil.