Dünya medyası, Türkiye'nin gururu KAAN'ı yakından takip ediyor. Hong Kong merkezli Asia Times, KAAN'ın önemine vurgu yaptı.

“Türkiye'nin yerli savaş uçağı küresel piyasalarda fırtına gibi esmeye hazırlanıyor” başlığıyla verilen haberde, KAAN'ın Türkiye'nin askeri havacılık sektöründeki liderliğini pekiştireceği ve yerli jet motoru üretimiyle altıncı nesil savaş uçağı tasarımı konusunda önemli adımlar atıldığı ifade edildi.

"ABD'YE GÖZDAĞI VERDİ, F-35 MÜŞTERİLERİNE GÖZ KIPRTI"

"Kaan Yeni Nesil Savaş Uçağı ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirerek ABD'ye bir göz dağı verdi ve F-35 müşterilerine göz kırptı" ifadelriyle Türkiye'nin KAAN'ı uluslararası arenaya sunma hedefine de dikkat çekilen haberde, Azerbaycan, BAE, Endonezya ve Pakistan gibi ülkelerin potansiyel müşteriler arasında olduğu belirtildi.

KAAN'ın özellikleri arasında kuş çarpmasına dayanıklı gövde, ileri kızılötesi arama ve izleme sensörü gibi gelişmiş teknolojiler ön plana çıktı.

Asia Times'un haberine göre, KAAN, Türkiye'nin savunma sanayisindeki yükselişini simgeliyor ve uluslararası arenada da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

KAAN İsviçre medyasında! ''Türkiye’de coşkuyla karşılandı, muhalefet ilk kez alkışladı' KAAN İsviçre medyasında! ''Türkiye’de coşkuyla karşılandı, muhalefet ilk kez alkışladı'

KAAN'ın ilk uçuşu dünya basınında: İşte global tepkiler KAAN'ın ilk uçuşu dünya basınında: İşte global tepkiler

Editör: Haber Merkezi