YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

“Denilmiştir,
Can sağ iken yurt vermeyiz düşmana
Hem sütünden hem kanından hem canından
Bu sende ki huy oğul”

Mehmet Aslan isminde gariban bir baba, evladını bu vatan, millet, bayrak için şehit veriyor ve acısı yüreğini kanatırken oğlunun cenaze töreninde eline mikrofonu alıyor ve oğlunun PKK’lı katilleriyle iş tutanlara sesi titreyerek şöyle sesleniyor: “Demirtaş ve Kavala'ya özgürlük isteyenlere hakkımı helal etmiyorum.”

Selahattin Demirtaş, yüzlerce vatan evladını azmettirdiği PKK’lılara şehit ettiren bir terörist, Osman Kavala ise terör örgütü PKK’nın yurt içi ve dışı toplantılarında başaktör ve PKK’nın televizyon kanallarında propagandist bir ajan iken… Yani bu kişiler gariban babanın şehit edilen evladının katilleri… Şehit babası, bu terör örgütüyle iş tutanlara, bunlara selam yollayanlara, cezaevinde ziyaret edenlere evladını kaybetmenin acısıyla tepki gösteriyor.

Bunun karşısında ne mi oluyor?

Şehit babasına karşı alçak bir ses yükseliyor.

Alçak düşüncelerin sembolü olan Can Ataklı ismindeki gazeteci müsveddesi çıkıyor ve şehit babasına "Kimsin lan kimsin. Şehit babası olunca canının istediğini söylemeye hakkın mı var?" diye hakaret ediyor.

Can Ataklı dünyada paketi açılmış ve açılmamış ne kadar küfür varsa sana ithaf ediyorum.

Asıl sen kimsin lan?

PKK’lı mısın, FETÖ’cü müsün, Rum musun, Ermeni mi, Siyonist mi? Ağzını açıyor bunları savunuyorsun, kıçını yayıyor bunların avukatlığını yapıyorsun.

Şehit babası, oğlunun PKK katillerine ve işbirlikçilerine laf söylerken senden mi izin alacak LAN?

PKK’lı Demirtaş kim, PKK’lı Osman Kavala kim, bunlarla iş tutan Özgür Özel kim LAN?

Hangisi şehit askerimizden ve şehidimizin babasından üstün haysiyetsiz sözlerin sahibi adam!

Azerbaycan-Ermenistan savaşı olur, Azerbaycan’a saldırarak Ermeni dölü olursun. Terör örgütü PKK/YPG’ye karşı operasyon yaparız, onların safında Heval olursun. FETÖ ile mücadele ederiz, çıkar “FETÖ diye bir şey yok; 15 Temmuz da darbe değil. FETÖ diye bir şey yok arkadaşlar. FETÖ’yü bunlar uydurdular. Terör örgütü falan değil, kendimizi de vatandaşı da kandırmayalım” diyerek leş gibi Pensilvanya kokarsın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kurtulmak için “Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, büyük bir başka bir doğal felaket! Çok büyük sel, çok büyük yangınlar... O kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak bir sel felaketi gibi… Ama esas en korkutucu olan Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi” diyerek Türk milletinin başına musibetler temenni edersin. Sen nasıl adamsın lan? Bir gün olsun Türkiye’nin, Müslüman Türk’ün, şehidin, gazinin yanında olamıyorsun?

Gerçi senin suçun yok, tüm bu alçaklıkları yaptığın halde senden hesap soran ne bir savcı ne de bir hakim var ama biz bu alçak sözlerini eleştirdiğimiz için bize soruşturma açan savcılar var. Hukuk toleransları haine var, vatan düşmanlarına var.

Şehit babasına "Kimsin lan kimsin.” diye hakaret eden Can Ataklı denilen bu müptezele sözde soruşturma başlatılmış. Merak etmeyin adliyenin ön kapısından girdiği gibi geri çıkar. Sonra kendisine tepki gösterenlere tazminat davaları açar. Aynı yargı da onun lehinde kararlar vererek hainliği kutsar. Şu hale bak! Şehit babası oğlunun katillerinden sözlü hesap soramıyor.