Galatasaray’ın başında ikinci sezonunu sürdüren teknik direktör Okan Buruk, ilk kez böyle bir rotasyonla maça başladı. Hedefi hem psikolojik hem de fiziksel yorgun oyuncularını Manchester United öncesinde dinlendirmek, diğer yandan da epeydir kenarda tuttuğu isimlerin pasını silmekti. Konuk, bir türlü geride kalan sezonlardaki istikrarını yakalamayan Corendon Alanyaspor’du. Rotasyonlu da olsa baskılı ve etkili başladı sarı kırmızılılar, ‘iğnesiz’ Icardi’nin biri kaleciden diğeri direkten dönen iki girişimi heyecan yarattı.

Sonra baskı gevşedi, oyun sete dönüştü. Zaha tarafından etkili ancak sonuca dönüşmeyen atak girişimleri ile sürdü oyun. Mertens’in zekâsı Icardi’nin bitiriciliği tribünlere özlem duyduğu şarkıyı söyletti. Mertens devre sonunda kendi atıp, farkı ikiye çıkarttı

İkinci yarı da ilkinden farksızdı. Gücü olmayan tek şansı orta sahadan kopup gitmek olan Alanyaspor karşısında istediği gibi oynadı sarı kırmızılılar. Gol de buldu, pozisyon da. Yorulmadan kazanırken Devler Ligi maçını düşünmeye başladı. Mertens’in özlem giderdiği maçta görücüye çıkan Tanguy Ndombele hiç sırıtmadan Torreira’nın yükünü azalttı. Ancak, yük o kadar hafif kaldı ki, pek bir bilgi de vermedi desek yeridir.