Galatasaray, şampiyonluk yürüyüşünü kazanarak rekorlar kırarak sürdürdü. Fenerbahçe ile paylaştığı bir sezonda en fazla puan alma rekorunu kırdı. Üst üste kazanma rekorunu, kendi sahasında en uzun galibiyet sayısını yeniledi. 
Üstelik, bu sezon büyüklere zorluk çıkartan, daha iki hafta önce iki kez geriye düştüğü maçta sarı lacivertlilere çelme takan EMS Yapı Sivasspor’u farklı yenerek. 

Maç öncesinde bakıldığında kırmızı beyazlılar, beşli savunma anlayışı, sağlam orta sahası ve çok çevik güçlü golcüsü Rei Manaj ile zorlu bir rakipti. Galatasaray, saldıracak, bastıracak, Sivasspor savunacak, yakaladığı ilk fırsatta öne topa çıkartıp sarı kırmızılı savunmayla golcüsünü baş başa bırakacaktı. 

Şampiyonluğa inanmış taraftarının önünde çok akılcı bir oyun oynadı Galatasaray. Topu yere indirdi. Çabuk paslarla çizgiye inip topu geriden gelene çıkarttı.

Ziyech’in hücumdaki soğukkanlı etkinliği, Mertens’in yalnız gol alanında değil, savunmadaki bütün delikleri kapatan enerjisi, bencil yorumları yapılan Barış Alper’in birbirinden akılcı asistleri… 

Ve saha içindeki inanılmaz zekası ile rakip savunmasını birbirbirine düğümleyen Mauro Icardi. 

Savunmada ilk toplara basan, orta sahayı rakibi için daraltan savunmasıyla ikinci yarının başında duran topla gelen rakip golü dışında kalesinde sıkıntı yaşamadı. Taraftarının ilk dakikadan itibaren istediği farkı, doyumsuz bir saldırganlıkla yakaladı.

Ve Fenerbahçe’nin averaj avantajını da eline geçirerek şampiyonluk için geri sayımını sürdürdü.