Ataşehir'de, zafer projelerin olacak

Cumhur İttifakı’nın Ataşehir Adayı İsmail Erdem, projeleriyle Ataşehir’e çağ atlatmayı hedefliyor. İlçenin 30 yıllık mülkiyet ve imar sorununu çözeceğini söylen Erdem, işsiz genç ve kadınların yeni projelerle istihdam edileceğini vurguladı.

Ataşehir'de, zafer projelerin olacak
16.03.2019 10:00

HAKAN ÇAĞLAK / TÜRKGÜN

SANCAKTEPE’de faaliyete geçirdiği projelerle her kesimin takdirini toplayan Belediye Başkanı İsmail Erdem şimdi de Ataşehir’i şaha kaldırmak için kolları sıvadı. Cumhur İttifakı’nın Ataşehir Belediye Başkan Adayı olan İsmail Erdem, açıkladığı projelerle şimdiden büyük heyecan uyandıdı. Diğer adayların aksine çalışmalarını halk ile iç içe sürdüren ve neredeyse 24 saat sahada olan Erdem, göreve gelmesi halinde önceliğinin Ataşehir’deki 30 yıllık mülkiyet ve imar sorunun çözeceğini söyledi.

Sık sık ev ziyaretlerinde de bulunan Erdem, on yıldır sağlıklı hizmet alamayan Ataşehir’de özellikle kadın ve çocuklar için büyük bir hizmet programı hazırladıklarının müjdesini verdi. Erdem, “Evinde el emeğiyle üreten kadınlarımızın emeklerini kazanca dönüştüreceğiz. KOSGEB le geliştirdiğimiz proje sayesinde kadın girişimcilerin sayısını artıracağız. Zaten sürekli üreten kadınımızın, emeğini nakde çevirmesini sağlayacağız. Kadınların toplanıp kaliteli vakit geçirebileceği merkezler açacağız. Yaşlılarımız için dinlenme evleri açacağız. Her mahalleye kreş ve gençlik merkezleri kuracağız ve üniversite hazırlık kursları açacağız”dedi.

Gençlerin istihdamı konusuna da önem veren Erdem, “Peşi sıra açacağımız tesislerde çalışanlara ihtiyaç olacak. 416 bin Ataşehirlinin tamamına hizmet etmek boynumuzun borcudur” değerlendirmesini yaptı. İsmail Erdem, Erenköy gümrüğüne ait 300 dönümlük arazinin Millet Bahçesi olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce bu müjdeyi verdiğini hatırlatan Erdem, “Yeni dönemde önceliğimiz yeşil alanlar olacak. Çünkü Ataşehir’deki yeşil alanlar İstanbul ortalamasının yarısının altında” diye konuştu. Erenköy’deki gümrük alanının Çevre Bakanlığı’nın mülkiyetinde olduğunu hatırlatan Erdem, “Bu bölge halkının kullanacağı bir yaşam alanına ihtiyacı var” dedikten sonra millet bahçesinin yapılması ile bölgedeki trafik sorununun da ortadan kalkacağını, tır trafiğinin insanları rahatsız etmeyeceğini ve görsel kirliliğin de bu sayede giderileceğini müjdeledi. Erdem ayrıca, İstanbul’un en yüksek bölgeleri arasında yer alan Kayışdağ’ına da teleferik hattı kuracaklarını söyledi.

Yorumlar