Atatürk Havalimanı'ndaki törenine Ömer Halisdemir damga vurdu! Hepsi birden...

Türkiye, 15 Temmuz 2016'daki FETÖ'cü darbe girişiminin bertaraf edilmesinin 3. yılını çeşitli törenlerle kutluyor. Atatürk Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen anma etkinliğinde tüm şehitlerimizin ismi teker teker okundu.

Atatürk Havalimanı'ndaki törenine Ömer Halisdemir damga vurdu! Hepsi birden...
15.07.2019 23:51

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla organize edilen etkinliğe katılmak üzere İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan özel uçak "TUR", saat 20.05'te Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne indi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da İstanbul'a geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan'ı, havalimanında 15 Temmuz gazileri ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve diğer ilgililer karşıladı.

Bu esnada, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ile mücadele sırasında tüm yurtta verilen selalara atıfla havalimanında da sela okundu.

Sela sonrası 15 Temmuz şehitlerinin tek tek isimleri okundu. Kalabalık da her bir şehit için 'Burada' diyerek onların ölümsüz olduğunu bir kez daha hissettirdi. 15 Temmuz'un kahraman şehitlerinden ve darbeci Semih Terzi'yi öldürerek, darbe girişiminin seyrini değiştirmesiyle bilinen Ömer Halisdemir'in ismi okununca, kalabalık hep bir ağızdan daha gür sesle bağırdı...

 

Yorumlar