Atatürk ile bağını tamamen koparan CHP

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur” demişti.

Google Haberlere Abone ol
Atatürk ile bağını tamamen koparan CHP
29.10.2021 10:00

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur” demişti.

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” anlayışında tüm mücadelesini Türk milletinin bağımsızlığına adamış Atatürk’ün kurduğu CHP’nin emperyalizm kölesi haline dönüşmesi ise Atatürk’ün aziz ruhuna ızdırap vermektedir.

Atatürk, Kemal Kılıçdaroğlu gibi birinin başına geçeceğini bilseydi CHP’yi kurar mıydı?

Nerde emperyalizm hizmetkârlığı var oraya CHP çadırı kuran Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi tamamen Atatürksüz hale getirmiştir. Atatürk’ten bir iz dahi bırakmamıştır. Sınırlarımızı, silahını ABD’den alan terör örgütü PKK/YPG kuşatmışken, Türk devletinin sınır ötesi mücadelesini desteklemeyen CHP, bağımsızlığımız ve egemenliğimiz karşısında düşmanın yanında yer alarak bunu tezkere oylamasında açıkça göstermiştir.

CHP’nin Atatürk ile bir bağının kaldığını iddia edecek var mıdır?

Zaten kaset operasyonuyla CHP’nin başına geldiği ilk yıllarda Diyarbakır’dan “Bizi hala 1930’ların CHP’si gibi görmeyin. Dünya değişiyor, biz de değişiyoruz. Yeni şeyler söylüyoruz. Demokrasi ve özgürlüğü savunuyoruz“ diye seslenen Kemal Kılıçdaroğlu idi. Atatürk’e “Kefere Kemal” diyenleri Genel Başkan Yardımcısı, teröristlere ağıt yakan ama söz konusu Atatürk olunca “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” gibi bir sloganı doğru bulmuyorum. Militer bir dil” diyenleri il başkanı yapan, Atatürk’ü “Dersim katliamcısı” ilan edenleri milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun en büyük hedefi Atatürk’ün her şeyini CHP’den tamamen silmektir. Oldukça da başarılı oldu. Şu an dibini sıyırıyor dersek aslında tarifi tam yapmış oluruz.

Atatürk Türk milletine yan bakanı havada, karada, denizde ezerken, Kemal Kılıçdaroğlu Türk milletine yan bakan kim varsa CHP’ye doldurdu, CHP’yi de onların hizmetine sundu. CHP emperyalizmin cazibe merkezi haline öyle bir geldi ki, CHP’yi desteklemeyen yahut CHP’nin desteklemediği terör örgütü neredeyse hiç kalmadı. ABD’den Türkiye adına demokrasi ve özgürlük dilenen CHP’nin Atatürkçülüğü kalır mı? Şimdilerde CHP’nin her ihanetini destekleyen Yılmaz Özdil, Ulusalcı olduğu dönem Kılıçdaroğlu’nun Atatürk düşmanlığına vurgu yaparak yazılarında “CHP’yi geri almadan, Türkiye’yi geri alabilmek mümkün değildir” diyordu.

CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden kurtulmazsa terör örgütleriyle ve emperyalizm merkezleriyle anılan marjinal bir parti haline gelecektir. CHP’de Atatürk’e yapılan ihanetler hiçbir CHP’liyi rahatsız etmiyor mu? Kemal Kılıçdaroğlu’nun öz kardeşi Celal Kılıçdaroğlu bile “Abim CHP’yi PKK’ya teslim etti” demiştir. Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’ün kurduğu CHP, bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlere hizmet taşıyorsa CHP’de artık Atatürk’ten bahsetmenin bir mantığı kalır mı?

Atatürk CHP’de öldü ama Türk milletinin kalbinde kıyamete kadar var olacaktır. Cumhuriyet her daim yaşayacaktır.

Yorumlar