YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM’in Eşbaşkanı Tülay Hatimoğulları’nın bileBugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin… ‘Eş başkanı’ diyesim geldi.”  diyerek adeta dalga geçtiği Özgür Özel, daha CHP’de Genel Başkanlık sıfatını bile koruyamazken, attığı her adım Atatürk’ün ruhuna ızdırap olurken, Atatürk adına konuşarak CHP’lilere söyle seslenmiş:

“Atatürk Sinop'a gidin diyor, Atatürk Erzurum'da çalışın diyor, Tekirdağ'ı kazanın, İstanbul'u kaybetmeyin, İzmir'de rekor kırın diyor. Bilecik'i sakın ha kaybetmeyin diyor.

Atatürk'ün partisi iktidar olmak için sizden görev bekliyor. İl başkanlarım! Örgütü ayağa kaldırın! Partiyi ayağa kaldırın!”

Özgür Özel bu cümleleri kurarken CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın arkasında gülüyordu. Çünkü nerden bakarsanız bakın, bu cümleler çok trajikomik... Sen, Atatürk’ün miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile düş-kalk, sen cezaevindeki PKK’lılara selam gönder, sen PKK’lıların elini öp, sen PKK’nın yayın organı televizyonlara çık onları mutlu edecek propagandalar yap, sen PKK’nın haber ajanslarına ödül ver, sen Türk Ordusu’na iftira atan PKK’lılara sahip çık, sen mecburiyet hissettiğin için katıldığın şehit cenazesinden çık koştura koştura PKK karargâhı olan DEM’e git, sen terör örgütlerine yönelik sınır ötesi operasyonlara karşı çık… Ve daha neler neler… Sonra da çık pişkin pişkin ulu Atatürk’ün adı üzerinden “Şuraya gidin, buraya gidin, çalışın, kazanın” diye kendi parti yöneticilerini bile güldüren siyasi şaklabanlıklar yap!

Her halinden belli ki, CHP yine köşeye sıkıştı ve bu yüzden Özgür Özel yine bir Atatürk maskesine ihtiyaç duyuyor.

Atatürk yaşıyor olsaydı, Türkiye’nin düşmanı ve emperyalist maşası olan PKK’nın siyasi uzantısıyla bu kadar içli-dışlı olan Özgür Özel’i “Gidin” dediği yerlerin meydanında idam ettirirdi.

Atatürk’e ve CHP’ye bu ihanet hastalığını geniş olarak “Dersim öfkesi” yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu bulaştırdı. Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu, Tunç Soyer gibiler de bu hali yayan kişiler oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere bu isimler, Atatürk’ün mirası olan ilkeleri, ülküleri, düşünceleri CHP’den silmek ve unutturmak için her şeyi yaptıkları gibi halen de yapmaya devam ediyorlar.

Fakat Atatürk bugünlerin geleceğini hayattayken ileri gördüğü için şunları söylüyordu:

“Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır gene gelir, verimli sonuçları kalpleri doldurur.”

Türk’ün öz toprağında, vatanı bölmek isteyen PKK’lılarla “Kent Uzlaşısı” adı altında ihanet birlikteliği yapanlar bir numaralı Atatürk düşmanıdır. Özgür Özel de işte bu ihanetin sancağını taşımaktadır. Ayrıca CHP’nin bu haline kim destek veriyorsa bilin ki, en büyük Atatürk düşmanları yine onlardır. 2015 yılından itibaren ete-kemiğe bürünmüş şekilde terör örgütü PKK’nın her alandaki unsurlarıyla hareket eden CHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli güvenlik meselesidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Atatürk’ü böyle bir CHP’den kurtarmak ve korumak ise vatanseverliktir. O söylediği şehirlere gidin ama CHP’den Atatürk’ü ve vatanı korumak için gidin ve seferberlik başlatın

Editör: Ferhat Erdemir