Atiye dizisi konusu ne, oyuncuları kimler? Netflix’in yeni dizisi Atiye başlıyor!

Netflix orijinal dizisi olma özelliğini taşıyan Atiye dizisi, hem oyuncu kadrosu hem de konusu ile son zamanların en çok konuşulan projeleri arasında geliyor. Peki, UNESCO Dünya Mirası kalıcı listesinde yer alan Göbeklitepe’de geçen Atiye dizisi konusu ne, oyuncuları kimler? Netflix’in yeni dizisi Atiye’nin ilk bölümü ne zaman?

Atiye dizisi konusu ne, oyuncuları kimler? Netflix’in yeni dizisi Atiye başlıyor!
27.12.2019 11:09

“Dünyanın uyanışı” isimli kitaptan uyarlanan Atiye dizisi, Netflix’in ikinci orijinal dizisi olacak. Geçtiğimiz günlerde galası gerçekleştirilen Atiye’nin başrollerinde başarılı oyuncular Beren Saat ve Mehmet Günsür bulunuyor. Haberimizde Atiye dizisinin konusu, oyuncuları ve daha pek çok merak edilen konuyu bir araya getirdik…

KONUSU

İsmini baş karakter olan Atiye’den alan dizide kadın bir ressamın dünyanın tarihini değiştiren Göbeklitepe’ye karşı hissettiği sebebi bilinmeyen yakınlığı ve bu gizemi çözme çabasını konu alıyor. Kazı çalışmasını yürüten arkeolog Erhan ile yolu kesişen Atiye, karşılaştığı tüm engellere rağmen Anadolu’daki evrensel sırları ve bu alanın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarıyor.

OYUNCULARI
 

Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık gibi isimlerin yönetmen koltuğunda yer aldığı başrollerini ise Beren Saat, Mehmet Günsur ve Metin Akdülger’in yer aldığı Atiye dizisi 27 Aralık Cuma günü Netflix’te olacak.
 

ATİYE İLK FRAGMAN


 

Yorumlar