İsmail hoca gerçekten çok şanslı. Bu sezon elinde güçlü bir kadro var. Kimi sahaya sürse müthiş işler yapıyor. Bir de Tadic ve Szymanski gibi virtüözler sahada olunca takım keyif veriyor. Futbolcular da formanın “Aslanın ağzında” olduğunu biliyor varını-yoğunu ortaya koyuyor. Baksanıza Batshuayi’nin verdiği pasa, İrfan Can’ın attığı gole, baksanıza adaşının kurtardığı penaltıya. İsmail orta sahada yine çok iyi bir performans gösterdi. Formayı kolay kolay vermeyecek gibi. Büyük umutlarla alınan ve gönderilmesi gündeme gelen Osterwoolde bile sol kanatta iyi işler yaptı. Ferdi için ne söylenebilir ki ? Tam bir görev adamı, nereye koysan aynı Ferdi. Kısacası her takıma lazım. Kendi ülkesinden sahaya kaptan çıkan Zajc’a, üç adımdan kaçırdığı gol yakışmadı. İsmail hocanın şans verdiği Samet, bu şansı kullanamayan tek futbolcu oldu, sarı lacivertli takımda. Peres’in de oyununu bozdu, Samet. İsmail hoca da dayanamadı, sarı kartı da olduğu için ikinci yarıda oyundan aldı. Dünkü performansından sonra yolların ayrılması yakındır.

Ve ayrı paragraf Tadic-Szymanski ikilisine. Hem oynuyorlar, hem oynatıyorlar. Kompleksleri yok, her yere koşuyorlar, mücadele ediyorlar, ince işlere imza atıyorlar. Kısacası takımı organize ediyorlar. Öyle bir gol attı ki, Szymanski şapka çıkartılır.

Şimdi sırada Twente var. Tabi önceki rakiplere göre daha ciddi bir rakip. Hollanda Ligi’nin güçlü ekiplerinden. Bizim bu sezon, bu Fenerbahçe’den Avrupa için umudumuz var. Yeter ki, deplasmanlarda taraftarlar sakin olsun, dünkü gibi tahriklere kapılmasın, takımını desteklesin.