Avrupa'da tarihi değişiklik! İki ülkenin ligi birleşiyor

Avrupa'da Hollanda ve Belçika arasında yapılan görüşmeler sonrasında iki ligin birleştirilmesi fikri ortaya çıktı. Konuyla ilgili anlaşmaya çok yakın olunduğu belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Avrupa'da tarihi değişiklik! İki ülkenin ligi birleşiyor
07.02.2020 20:04

Avrupa futbolunda devrim niteliği taşıyan yeni bir gelişme yaşanıyor. Hollanda ve Belçika futbol federasyonları arasında iki ligin birleştirilmesi yönünde görüşmeler yapıldığı belirtildi. İki ligin birleştirilmesi halinde yayın gelirlerinin 400 milyon euro seviyelerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Hollanda'da 10, Belçika'dan 8 takım
Hollanda basınında yer alan haberlere göre her iki ülke federasyonlarının ortak lig konusunda bir süredir görüştüğü kaydedildi. Söz konusu oluşumda Hollanda'dan 10, Belçika'dan 8 takımın katılacağı 18 takımlı yeni ortak bir lig kurulması düşünülüyor. Her sezon küme düşen takım hangi ülkedense alt ligden ona göre takımın üst lige alınması fikri düşünülüyor. Ortak lig konusunda soru işareti yaratan en büyük konulardan biri, deplasman takımları için mesafelerin uzaklığı olduğu belirtiliyor. Buna rağmen birçok Avrupa ülkesine göre Hollanda - Belçika arası mesafelerin daha düşük olduğu da vurgulandı.

Tartışılmaya devam edilecek
Her iki ülkeden de ortak lig fikrine karşı olan kulüplerin bulunduğu belirtildi. Ayrıca futbolseverlerin de ortak lig konusunda akıllarında çok fazla soru işaretleri olduğu ve konunun tartışılmaya devam edeceği ifade edildi.

Yorumlar