Futbolcular ve işadamlarını yüksek faiz vaadiyle kurduğu iddia edilen sistemde dolandırdığı öne sürülen Seçil Erzan, savunma yaparak kendini savundu. Erzan'ın milyonlarca dolarlık para trafiğini yönetmesine rağmen birçok kişinin parasını geri alamadığı iddia ediliyor.

PARALER NEREDE?

Erzan'ın avukatı, "Para nerede?" sorusuna imalı bir yanıt vererek, "Seçil'in bir ifadesi var; 'Para herkesin taktığı saatlerde' diyor" açıklamasında bulundu. İlk kez konuşan Erzan'ın avukatı, müvekkilinin "müşterilerine" olumlu katkıda bulunduğunu ileri sürerken, "Hepinize bir artı değer, hayatın olağan akışı dışında bir fayda sağlamış ki siz Seçil'e 'Seço' diyebilmişsiniz." şeklinde konuştu.

226 yıla kadar hapsi istenen Seçil Erzan'ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan, açıklama yaptı. Karaaslan, Erzan'ın 12 boyunca müşterilerine önemli para kazandırdığını, 2021 yılından itibaren de şu an tutuklanıp yargılandığı sistemini kurduğunu anlattı ve "Bu kız hiç kimseye mi para kazandırmadı?" diye sordu.

Karaaslan şöyle konuştu:

"Bu kız 2011'den 2022'ye kadar bunu yapmış zaten. Oradaki insanlara sormak lazım, "Bu kız hiç mi kimseye para kazandırmadı?" Oturdukları evde, bindikleri arabalarda, çocuklarının üniversite tahsillerinde. Seçil'in bir ifadesi var; "Para herkesin taktığı saatlerde" diyor. Bu para Seçil'de değil. Açıkca bir yerlerde gömülü değil. Bu ismi geçenlerin kişilerin faizinde, evlerinde, arabalarında, kasalarında. Paralar burada"

Karaaslan, müvekkilinin son iki yıldır "ponzi" sistemini kurduğunu savunurken, geçmişte müşterilerine önemli paralar kazandırdığını da ileri sürdü:

"Spekülatif bir yatırım fonundan kağıt alıyor ve tamamen para yok oluyor. O günlerde Seçil o parayı kurtarma adına insanlardan para alıyor. O bir yakını için almış. Hem müşterisi hem yakınıymış. O da ticari hayatta başarılı bir iş insanıymış. Onun gözünde bu kağıdı beceremedin der diye yapmış! 2021'in sonu dolar bir anda yükseliyor. Seçil'in de o dönemde 2 milyon dolarlık falan bir açığı var."

YOLU TEFECİLERLE KESİŞTİ

2021 yılında 2 milyon doları borsada batıran Erzan'ın, bu tarihten sonra  para arayışına girdiğini anlatan avukatı, Ali Yörük ile tanışmasının ardından işlerin kontrolden çıktığını ileri sürdü. Karaaslan, iddialarını şöyle sürdürdü:

Seçil Erzan'ın para kazandırdığı nedeniyle çok sevildiğini, herkese katkıda bulunduğunu ileri süren Karaaslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Herkes Seçil'e çok güzel hediyeler almış, kapısına gelenler. Ne yersin, ne içersin diye soranlar. Köyünden bir şeyler gönderenler. Pahalı hediyeler alanlar. Bu neyi gösterir? Demek ki Seçil hepinize bir katkıda bulunmuş. Hepinize bir artı değer hayatın olağan akışı dışında bir fayda sağlamış ki siz Seçil'e "Seço" diyebilmişsiniz!"

"PARA ALMADIK DİYENLERE SORARIZ"

"Hiç para almadık, hiçbir araya gelmedik diyen insanlara sesleniyorum; Biz kabul ediyoruz, Seçil haksız. Seçil suçlu, Seçil borçlu. Ama insanlar da çıksın söylesin. WhatsApp kayıtları ile HTS kayıtlarını eşleştidiğimizde hani hiç para almadık diyenler var ya nasıl cevap verecekler ben çok merak ediyorum. Bu para Seçil’de değil”

Editör: Ferhat Erdemir