İnsan sezon başında, hareketli, heyecanlı bol pozisyonlu bir maç bekliyor. İki takımda da önemli isimler var. Gerçi Karagümrük kan kaybetti ama yine de güçlü isimlerden kurulu bir ekip. Beşiktaş desen oturmuş bir kadroyla oynuyor. Ama ilk yarıda iki takım da sahada gezindi durdu. Belli ki, aşırı sıcak iki takımı da etkilemiş.

İlk bölümde pozisyon izleyemediğimiz maçın ikinci bölümü penaltı ile başladı ama onu da Aboubakar çok kötü kullandı, kaleciye teslim etti. İki kez de direkleri geçemedi Beşiktaş. Sahada siyah beyazlı ekip adına ayakta kalan tek isim Gedson Fernandes oldu. Golünü de attı yıldız futbolcu, takımına 3 puanı getirdi. Şenol hoca hazır olduğuna inanmadığı Rebic’i, 60. dakikadan sonra oyuna sürdü.

 Kumaşı iyi futbolcu form tuttuktan sonra yararlı olacaktır.

 Karagümrük saha ve tesis yokluğu nedeniyle hoca da dahil, kadrosundan çok ismi kaybetti. Bütçeleri doğrultusunda bir takım oluşturdu, yönetim. Eski futbolcuları Alparslan Erdem’e takım emanet edildi.

Başkan Süleyman Hurma’nın kapı kapı dolaşıp, saha ve tesis talebi bu sezon da karşılık bulmadı.

Kaderine terk edilmiş Karagümrük ekibi. Yine de ellerinden geldiğince mücadele ettiler.

 Sonuçta Avrupa’da farklı oynayan Beşiktaş, ligde ilk haftayı üç puan ile kapattıysa, yatıp, kalkıp Gedson Ferdnandes’e dua etmeli.