Aydın Aydın kimdir, nereli, yaşı kaç? Aydın Aydın, Demet ve Alişan'a konuk oldu

Ekranların sevilen yüzleri Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının bugünkü konukları arasında Aydın Aydın yer alıyor. Söylediği her şarkı ile gündem olan Aydın Aydın programa renk katacak isimlerden biri olacak. Aydın'ın Korona Var Öpme, Kuzu Kuzu Me, Ye Ye Ye şarkıları ise hafızalardaki yerini koruyor.

Google Haberlere Abone ol
Aydın Aydın kimdir,  nereli, yaşı kaç? Aydın Aydın, Demet ve Alişan'a konuk oldu
05.05.2021 10:21

Şarkıcı Aydın Aydın, Star Tv'nin sabah kuşağı Demet Akalın ve Alişan'ın programına konuk oluyor. Programın takipçileri, sanat yaşamına 1994 yılında adım atan ünlü sanatçı hakkındaki bilgileri merak ediyor. Aydın Aydın, çevre ve gündemle ilgili yaptığı şarkılarla tanınıyor. İşte  Hakkarili olan sanatçını hayat hikayesi...

Aydın Aydın, Alişan ve Demet Akalın'ın canlı programına kuzu ile katıldı.

aydın aydın

AYDIN AYDIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR NERELİ?

Aydın Aydın, 04 Şubat 1969'da Hakkari'nin Bağışlı köyünde dünyaya geldi. Sosyal sorumluluk projelerine türkülerle destek veren Aydın Aydın, sanat yaşamına 1994 yılında adım attı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Oyunları mezun oldu.

Yıllarca İstanbul'da Halk Eğitim Merkezlerinde, okullarda profesyonelce oyunları eğitmenliği yaptı. Çalıştırdığı ekiplerine birçok Türkiye birinciliği kazandırdı.

AYDINAYDIN

Halk oyunlarında Türkiyedeki bütün yöreleri profesyonelce oynayan Aydın Aydın, 1987 yılında Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu Halk müziği ve Halk oyunları yarışmasında Hakkari'ye tarihinde ilk defa Türkiye birinciliğini kazandıran sanatçıdır.

Sanatçı, halk oyunları dışında da bir çok enstrüman çalmaktadır. Bağlama, dilsiz kaval, ritim gruplarını da çalmaktadır. Sinema alanında Vizontele filminde de rol alan Aydın Aydın, Zap Suyu uzun havasını seslendirmiştir. Ayrıca birçok dizide türküler seslendirmiştir.

AYDINAYDIN

17 yılda 8 albüm çıkartan Aydın Aydın türküleri ile fark yaratan ilginç klipleriyle tanınmaktadır. Farklı ve dikkat çekici bir sanatı olan Aydın Aydın, Su Sesi, Pıt Pet türküleri gibi çalışmalarla çevre duyarlılığı konusunda gönüllü olarak sosyal sorumluluk projeleri de üretmiştir. Türkücü olmadan önce çobanlık yapan Aydın Aydın Deniz ve Arda adında 2 erkek çocuk babasıdır.

Yorumlar