Ayşegül Çoruhlu kimdir, Ayşegül Çoruhlu aslen nereli, kaç yaşında?

Tıp doktoru, biyokimya uzmanı Ayşegül Çoruhlu hakkındaki bilgiler araştırma konusu oldu. Beslenme konusunda kitapları bulunan Çoruhlu'nun hayati ve biyografisi merak konusu oldu. Peki, Ayşegül Çoruhlu kimdir, Ayşegül Çoruhlu aslen nereli, kaç yaşında?

Google Haberlere Abone ol
Ayşegül Çoruhlu kimdir, Ayşegül Çoruhlu aslen nereli, kaç yaşında?
25.11.2021 15:37

 

AYŞEGÜL ÇORUHLU KİMDİR, ASLEN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Tıp doktoru, biyokimya uzmanı. 4 Temmuz 1969’da İzmir'de doğdu. Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1994’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Şişli Etfal Hastanesi’nde biyokimya uzmanlığı ihtisasını tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği master programına devam etti.

2000 yılında Amerikan Hastanesi’nde biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra intermed Polikliniği laboratuvar şefi olarak görevine devam etti. Bu görevde kaldığı yıllar içinde koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı. Antioksidan, gıda duyarlılığı, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri antiaging yaklaşımlarını ilk uygulayanlardan oldu. Vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun süre eczacı ve doktorlara seminerler verdi.

Dr. Ayşegül Çoruhlu, Avrupa ve Amerika’da antiaging derneklerine üyedir. 

Çoruhlu, kurumsal şirketlere “Alkali Yaşam” seminerleri vermektedir.

 Dr. Ayşegül Çoruhlu'nun yazdığı kitaplar şöyle: 

Tokuz Ama Açız (2015)

Alkali Diyet (61. Baskı 2019)

Sirkadiyen Beslenme (2019)

Kuantum Beslenme (2019)

Yorumlar