Azerbaycanlı Devlet Sanatçısı Turan Manafzade, 'Kültür Elçisi' seçildi

Azerbaycan'ın yetiştirdiği önemli sanatçılardan Turan Manafzade, Azerbaycan-Türkiye kardeşliğini destekleyen faaliyetlerinin yanında, iki ülke kültürünün tanıtımına yönelik çalışmaların güçlendirilmesi için WORLDEF tarafından "Kültür Elçisi" seçildi.

Google Haberlere Abone ol
Azerbaycanlı Devlet Sanatçısı Turan Manafzade, 'Kültür Elçisi' seçildi
12.02.2021 12:27

Azerbaycan'ı dünya çapında temsil eden en genç kadın orkestra şefi, piyanist ve besteci Turan Manafzade, ulusal ve uluslararası alandaki çalışmalarıyla öne çıkan Uluslararası E-İhracat Platformu (WORLDEF) tarafından "Kültür Elçisi" ilan edildi.

WORLDEF tarafından paylaşılan mesajda, "Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF; müzik kariyeri ve yaşantısı ile toplumlara örnek olan, evrensel değerleri ve güçlü aile hayatını önemseyen sanatçı kimliğinizle Azerbaycan ve Türkiye kültürleri arasında köprü işlevi görecek kültür elçiliğinizden memnuniyet duymaktadır" denildi.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Manafzade, "Genç, dinamik ve büyük işler başaran bir yapıya sahip WORLDEF Kültür Elçisi olmaktan mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Turan Manafzade, sanatçı kişiliği ve yeteneğiyle dikkatleri üzerine toplarken, her platformda sergilediği milli duruş ve kültürel gayretleriyle hem Azerbaycan hem de Türkiye kültürünün dünyaya tanıtılmasında önemli bir görev üstleniyor.

Etiketler WORLDEF
Yorumlar