Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kocaeli İl Kongresi'nde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ediyorum. Şuşa'nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir' dedi.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ediyorum
08.11.2020 14:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları:
"Şuşa'nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir."

"Adım adım işgal altındaki şehirlerini ve Karabağ'ı özgürlüğüne kavuşturan Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci, bizim de sevincimizdir."

"30 yıldır Minsk üçlüsü tarafından adeta ihmal edilen, aldatılan ve masa başında 30 yıldır akıbeti meçhul olarak bekleyen kardeşlerimiz, bütün bu sabrın sonunda 'men sabera zafera' diyerek sabrettiler ve zafere ulaştılar."

"AK Parti 11 milyon 200 bin üyesiyle Türkiye'nin en büyük ve geniş tabanlı, milletimizin en çok sahiplendiği partisidir."

"Bu devlet hiçbir zaman garip gurebayı, fakir fukarayı yalnız bırakmadı."

"İzmir depremi hepimize, ülkemize karşı karşıya bulunduğu tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı."

"İnşallah bir yıl içerisinde oradaki (İzmir) çalışmaları tamamlayacağız ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz."

"(İzmir'deki deprem) Yaralanan 1035 vatandaşımızdan 3'ü ağır olmak üzere 24'ü halen hastanede tedavi görüyor."

Yorumlar