Azerbaycanlı sanatçıdan Türkiye'ye teşekkür

Dünyanın sayılı kadın orkestra şeflerinden piyanist ve besteci Turan Manafzade, paylaştığı duygusal mesaj ile Türkiye'ye kardeş ülke Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol
Azerbaycanlı sanatçıdan Türkiye'ye teşekkür
05.10.2020 23:26

AHMET AYDEMİR / TÜRKGÜN

Azerbaycan'ın yetiştirdiği önemli sanatçılardan, dünyanın sayılı kadın orkestra şefleri arasında gösterilen piyanist ve besteci Turan Manafzade paylaştığı duygusal mesaj ile Türkiye'ye Azerbaycan'a verdiği destek sebebiyle teşekkür etti. Kardeş ülke Azerbaycan'ın haklı mücadelesine de değinen Manafzade, bu zorlu süreçte büyük bir dayanışma ve birlik örneği gösteren Azerbaycan halkına saygılarını iletti. "Karabağ Azerbaycan'dır" sözleriyle mesajını tamamlayan Manafzade'nin bu paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Manafzade mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Azerbaycan'ın bu haklı mücadelesinde yiğit ordumuza kuvvet, cesur halkımıza metanet, bütün gençlerimize uğurlar arzuluyorum. Bugüne kadar bu yolda canını vermiş bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı diliyorum ve sabır gösteren mukaddes analarımızın ellerinden öpüyorum. Bu zamanda Azerbaycan'ın yanında olan Türkiyeli kardeşlerime, dostlarıma, hocalarıma ve diğer ülkelerden bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev'in de söylediği gibi, Karabağ Azerbaycan'dır."

Yorumlar