Aziz dizisinden ilk kareler geldi! Aziz dizisi ne zaman başlıyor, konusu ne, oyuncuları kimler?

Geçen sezon Ramo dizisinde izleyicisinin karşısına çıkan Murat Yıldırım, yeni projesi olan Aziz dizisinin setinden ilk kareleri paylaştı. Yıldırım, Damla Sönmez ile başrolünü paylaşacağı dizinin görsellerini paylaşarak seyirciye ‘geliyoruz’ mesajı verdi. Dizi severler ise Aziz dizisi ne zaman başlıyor, oyuncuları kimler, hangi kanalda yayınlanacak? diye araştırmaya başladı.

Aziz dizisinden ilk kareler geldi! Aziz dizisi ne zaman başlıyor, konusu ne, oyuncuları kimler? - Sayfa 1

Başrollerinde Murat Yıldırım ve Damla Sönmez’in yer alacağı Aziz dizisi seyircisi ile buluşmak için gün sayıyor. Projenin yapımı O3 Medya üstlenirken yönetmenlik koltuğunda Recai Karagöz oturuyor. İlk karelerin geldiği dizinin bazı ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, Aziz dizisi ne zaman başlıyor, konusu ne? İşte detaylar…

Aziz dizisinden ilk kareler geldi! Aziz dizisi ne zaman başlıyor, konusu ne, oyuncuları kimler? - Sayfa 2

Senaryosunu Eda Tezcan'ın kaleme aldığı dizinin proje tasarımını Necati Şahin'in gerçekleştirirken Aziz'in yönetmen koltuğunda Recai Karagöz oturuyor. 

Aziz dizisinden ilk kareler geldi! Aziz dizisi ne zaman başlıyor, konusu ne, oyuncuları kimler? - Sayfa 3

AZİZ DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan Aziz dizisinde rol alacak isimler şöyle:

Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel ve Meral Çetinkaya, Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel…


Aziz dizisinden ilk kareler geldi! Aziz dizisi ne zaman başlıyor, konusu ne, oyuncuları kimler? - Sayfa 4

AZİZ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

İlginç hikayesiyle dikkat çeken Aziz dizisi 1934'ler Antakya'sında varlıklı ve köklü bir aile olan Payidar ailesinin yaşadıklarını anlatıyor.

Antakya'nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir.

Fransız delegesi Mösyö Pierre'in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesiyle Aziz'in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır.