Babalar Günü'ne kaç gün kaldı? Babalar Günü 2021 ne zaman, ayın kaçında kutlanacak?

Haziran ayının gelmesi ile birlikte Babalar Günü hakkında araştırmalar hız kazandı. Babalar Günü 2021 ne zaman, ayın kaçında kutlanacak? Babalar Günü'ne kaç gün kaldı? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kutlanan Babalar Günü, geleneksel olarak her haziran ayının üçüncü haftasının pazar günü kutlanıyor...

Google Haberlere Abone ol
Babalar Günü'ne kaç gün kaldı? Babalar Günü 2021 ne zaman, ayın kaçında kutlanacak?
04.06.2021 22:24

Babalar Günü haziran ayının gelmesi ile birlikte gündeme gelen konulardan birisi oldu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Babalar Günü bu yıl büyük sürprizlerle ve coşku ile kutlanacak. Babaların onuruna kutlanan bu anlamlı günde, hazırlıklarına başlayanlar Babalar Günü tarihine odaklandılar. Peki, Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

BABALAR GÜNÜ 2021 NE ZAMAN?

Babalar Günü bu yıl 20 Haziran 2021 Pazar günü kutlanacak. Bu özel ve anlamlı günde babalarına sürprizler yapmak isteyenler hazırlıklarına başladılar bile...

BABALAR GÜNÜ'NE KAÇ GÜN KALDI?

Bu yılki Babalar Günü'ne tam 16 gün kaldı.

Babalar Günü

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Yorumlar