MHP'nin 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. 'Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk' ve 'Ülkeye sevda, ülküye yemin' sloganların atıldığı kurultayda, salonun tribünleri Türk bayrakları ve MHP bayraklarıyla donatıldı. Tribünlerde ayrıca, üzerinde 'Devir artık Türk devridir', 'Cumhur bizim Türkiye hepimizin' ile 'Geçmişin gururu yarının umudu' yazılı pankartlar yer aldı. Binlerce partilinin katıldığı kurultaya, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ile bazı siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kurultaya bir mesaj göndererek hayırlı olmasını diledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: CHP, DEM'lenip PKK ile ittifak kurmanın bedelini sandıkta ödeyecektir! MHP Lideri Devlet Bahçeli: CHP, DEM'lenip PKK ile ittifak kurmanın bedelini sandıkta ödeyecektir!

Burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bu seçim benim son seçimim' açıklamalarını hatırlatan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a diyorum: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız, beraberindeyiz. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, MHP'nin Büyük Kurultayı öncesi talihsiz bir kaza geçirdi Devlet Bahçeli, MHP'nin Büyük Kurultayı öncesi talihsiz bir kaza geçirdi

Editör: Elif Bilir