Bakan Albayrak: Depremzede tüm esnafın kredi borçları ertelenecek

Hazine, İçişleri ve Çevre Bakanları Elazığ’da deprem bölgesindeki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak açıklamasında ‘Ülkemiz bu elim olay vesilesiyle dünyaya örnek olacak muazzam bir koordinasyonla hızlı ve çok güçlü dayanışma içerisinde bir operasyon gerçekleştirildi' ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Albayrak: Depremzede tüm esnafın kredi borçları ertelenecek
05.02.2020 14:44

Bakan Albayrak’ın açıklamalarından satır başları:

Bütün paydaşlarımızla bir arada bulunduk, sizlerle bir aradayız. Önce özellikle kriz merkezi noktasında İçişleri Bakanımız başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız başta olmak üzere çok önemli destekler ve bunun yanında depremin yaralarının sarılması noktasında ciddi bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ben özellikle bu ülkenin bir evladı olarak, hükümetimiz başta olmak üzere, hükümetimizin gıyabında bu hadisenin ilk saniyesinden itibaren başka İçişleri, Çevre ve Şehircilik ve Sağlık Bakanımız olarak müthiş bir çalışma yürütüldü.

Ülkemiz bu elim olay vesilesiyle dünyaya örnek olacak muazzam bir koordinasyonla hızlı ve çok güçlü dayanışma içerisinde bir operasyon gerçekleştirildi.

Elazığ ve Malatya’daki bütün esnaflarımıza Halk Bankamız 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlayacak

Depremde yoğun hasar alan iki şehrimizin imar ve ihyası için gerekli adımları atacağız. Esnaflarımıza 50 bin TL faizsiz finansman verilecek. 

Halkbank'ımız, Elazığ ve Malatya'daki tüm esnafa 50 bin liraya kadar 5 yıl vadeli ve faizsiz bir finansman imkanı sağlayacak. 

Halkbank, iki ilimizdeki esnafımızın halihazırdaki tüm kredilerini faizsiz bir yıl ödemesiz erteleyecek.

Ziraat Bankası, özellikle bu iki ilimizdeki çiftçilerimizin mevcut kredilerini bir yıl süreyle faizsiz erteleyecek.

Yorumlar