81 ilde tüm okullarda İstiklal Marşı okundu! Öğrenciler uzaktan katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklaması sonrası bugün 81 ilde tüm okullarda bayrak töreni gerçekleştirildi. Öğrenciler ise Bakan Selçuk'un çağrısı üzerine, uzaktan eğitimde evlerinde İstiklal Marşı okudu.

81 ilde tüm okullarda İstiklal Marşı okundu! Öğrenciler uzaktan katıldı - Sayfa 1

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Salgın okul hayatımızda da çok şey değiştirdi, okul bahçelerimizdeki bayrak törenlerimizi özledik. Az sonra, saat 10.00’da pencerelerden, balkonlardan, TRT EBA ekranlarından sizleri okul bahçelerimizdeki bayrak törenine eşlik etmeye bekliyoruz." dedi.

1 25
81 ilde tüm okullarda İstiklal Marşı okundu! Öğrenciler uzaktan katıldı - Sayfa 2

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şu şekilde: Salgın okul hayatımızda da çok şey değiştirdi, okul bahçelerimizdeki bayrak törenlerimizi özledik. Az sonra, saat 10.00’da pencerelerden, balkonlardan, TRT EBA ekranlarından sizleri okul bahçelerimizdeki bayrak törenine eşlik etmeye bekliyoruz.

2 25
81 ilde tüm okullarda İstiklal Marşı okundu! Öğrenciler uzaktan katıldı - Sayfa 3

Öncelikle güzel bir gün diliyorum. Bayrak töreni hepimizin hayatında okullarda çok çok özel hatıraları olan törenler. Salgın şartları nedeniyle çeşitli kısıtlamalar yaşıyoruz.

3 25
81 ilde tüm okullarda İstiklal Marşı okundu! Öğrenciler uzaktan katıldı - Sayfa 4

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılında daha büyük farkındalıkla yüz yüze okuyalım istedik. On binlerce okulumuzda İstiklal Marşımız okundu.

4 25