Bakan Dönmez müjdeyi verdi: Banka promosyonunu güncelleme talimatı! Promosyon ile ilgili gelişmeler

Emekliler ve memurlar için bankalar her geçen gün promosyon ödemelerini artırırken bazı kurumlar işçileri için de yeni promosyon anlaşmaları yapıyor. Bu kapsamda madencilerle bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez işçilerin banka promosyonlarını güncelleme talimatı verdi. İşte banka promosyonlarıyla ilgili son gelişmeler...

Bakan Dönmez müjdeyi verdi: Banka promosyonunu güncelleme talimatı! Promosyon ile ilgili gelişmeler - Sayfa 1

Son 1 yılda emekli ve memur maaşlarında yüzde 80’i aşan maaş zammı ve enflasyonun etkisiyle bankalar promosyon rakamlarını güncellemeye başlamıştı. Milyonlarca memur müşterisini rakiplerine kaptırmak istemeyen bankalar, promosyon yarışında rekor kırdı. Son günlerde başta emekliler olmak üzere çalışanların aldıkları banka promosyonları vatandaşların gündeminden düşmezken, promosyon savaşlarından en karlı çıkan kesim ise memurlar oldu. 

Bakan Dönmez müjdeyi verdi: Banka promosyonunu güncelleme talimatı! Promosyon ile ilgili gelişmeler - Sayfa 2

Memurlar ve emekliler için promosyon güncellemesi işçilerin de iştahını kabarttı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in madencilere yaptığı ziyarette banka promosyonu gündeme geldi.


Bakan Dönmez müjdeyi verdi: Banka promosyonunu güncelleme talimatı! Promosyon ile ilgili gelişmeler - Sayfa 3

BANKA PROMOSYONLARINI GÜNCELLEME TALİMATI

Dönmez, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili talepleri kendisine ilettiklerini belirterek TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’na banka promosyonunun güncellenmesi talimatını verdi. Bakan Dönmez, “İşçinin lehine ne kadar kopartabiliyorsak çalışacağız. İşçimizin, çalışanımızın lehine ne kadar kopartabilirsek o kadar karlıyız diyoruz” dedi.


Bakan Dönmez müjdeyi verdi: Banka promosyonunu güncelleme talimatı! Promosyon ile ilgili gelişmeler - Sayfa 4

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TTK’ya işçi alımı için de çalışmaların sürdüğünü belirtti. Bakan Dönmez’in konuşması sırasında madenciler, “İşte devlet, işte madenci” sloganını attı.