Bakan Koca duyurdu! Bugün 9 vatandaşımız hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar" dedi. Türkiye'deki Korona virüsü vaka sayısı 1256'ya ölü sayısı ise 30'a yükseldi.

Bakan Koca duyurdu! Bugün 9 vatandaşımız hayatını kaybetti
22.03.2020 22:08

Korona Virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi:

Son dakika haberine göre, Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz.

BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.

BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek" dedi.

Sözlerini sürdüren Bakan Koca: "Bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'nın açıklamalarıyla Türkiye'deki Korona virüsü vaka sayısı 1236'ya hayatını kaybedenlerin sayısı ise 30'a yükseldi.

 

 

Yorumlar