Bakan Kurum açıkladı: Kentsel dönüşüm kredisi arttı

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteklerinde, kredi anapara tutarı için belirlenen üst limitler artırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararının kentsel dönüşümü hızlandıracağını, vatandaşlara mali kolaylık getireceğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Kurum açıkladı: Kentsel dönüşüm kredisi arttı
13.02.2021 15:14

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteklerinde, kredi anapara tutarı için belirlenen üst limitler artırıldı.

6306 Sayılı Kanun Kapsamında Hak Sahiplerince Bankalardan Kullanılacak Kredilere Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülecek karara göre, hak sahipliği bazında destek sağlanacak kredi anapara tutarı için üst limit, "güçlendirme kredisi"nde 50 binden 80 bin liraya, "konut yapım", "konut edindirme", "iş yeri yapım" ve "iş yeri edindirme" kredilerinde ise 125 binden 200 bin liraya yükseltildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kararın kentsel dönüşümü hızlandıracağını, vatandaşlara mali kolaylık getireceğini söyledi. Bakan Kurum, KDV indiriminden sonra atılan bu yeni adımla deprem dönüşüm sürecini hızlandırmayı amaçladıklarını da belirtti.

Yorumlar