Bakan Soylu duyurdu! Kırmızı ve gri listedeki teröristler etkisiz hale getirildi

Gelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de kırmızı ve gri kategoride yer alan teröristlerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu

Google Haberlere Abone ol
Bakan Soylu duyurdu! Kırmızı ve gri listedeki teröristler etkisiz hale getirildi
09.09.2020 14:00

Yıldırım-4 Munzur Kutu Operasyonu kapsamında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 2terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

 

Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: Kırmızı ve Gri Listeden 1er terörist etkisiz hale getirildi
 

 

İçişleri Bakanlığı'ndan şu açıklama yapıldı:

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, terörden arananlarda sözde Dersim Eyaleti TKP/ML TİKKO terör örgütünün siyasi komiseri olan terörden arananlarda 10 milyona kadar ödülle KIRMIZI kategoride yer alan Nubar kod adlı Erol Volkan İldem olduğu, diğer teröristin ise 500 bin TL’ye kadar ödülle GRİ kategoride yer alan, Roza kod adlı Fadime Çakıl olduğu tespit edildi.

Ayrıca Hakkari Oğul kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

"Yıldırım-4 Munzur-Kutu Operasyonu'nda dün Tunceli’de; Kırmızı kategori, TKP/ML TİKKO siyasi komiseri Nubar kod Erol Volkan İldem;
Gri kategori, Roza kod Fadime Çakıl etkisiz.

Hakkari Oğul kırsalında 3 terörist ölü ele geçirildi. Kahramanlarımıza teşekkür ediyoruz"

Yorumlar