Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin İstanbul'da gazetecilerle buluştu.

Bakan Tekin, Sabancı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda eğitim gündemini değerlendirdi. İşte toplantıdan öne çıkan başlıklar:

YENİ MÜFREDAT GELİYOR: İÇERİK SADELEŞECEK, SAATTE DEĞİŞİKLİK YOK

Bakan Tekin, yeni müfredatın hazır olduğunu belirterek, içeriğin sadeleşeceğini ancak ders saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti. Yeni müfredatın önümüzdeki eğitim-öğretim yılında okul öncesi, 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanacağı bilgisini paylaştı.

DEVAMSIZLIK AFFI YOK: CİDDİ DÜŞÜŞLER GÖZLENDİ

Bakan Tekin, devamsızlık konusunda herhangi bir affın gündemlerinde olmadığını vurgulayarak, alınan tedbirlerle öğrenci devamsızlığında ciddi düşüşler gözlendiğini söyledi. Af gündemine gelmeyeceğini belirtti.

MÜFREDAT DEĞİŞİKLİĞİ DETAYLARI ŞUBAT'TA AÇIKLANACAK

Yeni müfredatla ilgili detaylı çalışmaların tamamlandığını ifade eden Tekin, ilgili birimlerin incelemesi sürdüğü için detayların Şubat ayının sonuna doğru kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. Kapsamlı değişikliklerin olacağını ve uygulamanın ilk etapta okul öncesi, 1, 5 ve 9. sınıflarda başlayacağını belirtti.

ORTAK SINAV DEĞERLENDİRMESİ

Ortak sınavların değerlendirilmesinin önemine değinen Bakan, bu şekilde okullar arasındaki farkların gözlemlenebileceğini ifade etti. Sadece ölçme ve değerlendirme açısından değil, öğrencilerin kazanımlarını saptama ve takip etme olanağı sağlayacağını belirtti.

Öğrenciler dikkat! MSÜ geç başvuruları için son gün! Öğrenciler dikkat! MSÜ geç başvuruları için son gün!

Editör: Ferhat Erdemir