Sağlık Bakanlığı açıkladı! Sizin de dolabınızda olabilir!

Tarım ve Orman Bakanlığı belli aralıklarla yayınladığı tağşiş listesini yeniledi. Taklit veya hile yapıldığı tespit edilen toplam 618 firmaya ait bin 211 ürün Tarım ve Orman Bakanlığının internet sitesinden açıklandı.

Sağlık Bakanlığı açıkladı! Sizin de dolabınızda olabilir! - Sayfa 1

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruda, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları ilan edildi.

1 119
Sağlık Bakanlığı açıkladı! Sizin de dolabınızda olabilir! - Sayfa 2

Duyuruda, ülkede gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerinin büyük bir titizlikle yürütüldüğü ifade edildi.

2 119
Sağlık Bakanlığı açıkladı! Sizin de dolabınızda olabilir! - Sayfa 3

"Güvenilir gıda üretiminin teşviki amaçlanıyor"

3 119
Sağlık Bakanlığı açıkladı! Sizin de dolabınızda olabilir! - Sayfa 4

Laboratuvar sonucuna göre taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti veya seri numarasını içeren bilgilerin kamuoyu ile paylaşıldı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

4 119