Bakanlıktan YPG paçavrası açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, birleşik kara devriyesine ABD askerlerinin terör örgütü PKK/YPG paçavralarıyla geldiği iddiasına ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlık iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Bakanlıktan YPG paçavrası açıklaması
10.09.2019 20:00

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından 8 Eylül 2019 tarihinde yapılan ilk birleşik kara devriyesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve fotoğraflara ilişkin açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:
"Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından 8 Eylül 2019 tarihinde yapılan ilk birleşik kara devriyesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve fotoğraflara ilişkin açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Söz konusu haberlerde yer alan birleşik kara devriyesine ABD askerlerinin terör örgütü PKK/YPG bez parçaları taşıyan araçlarla geldiği iddiaları tamamen gerçek dışı olup, daha önce uluslararası bir haber ajansı tarafından servis edilen görsellerin birleşik kara devriyesi ile bir ilgisi yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar